Gitar Çalmaya Yepyeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler


Gitar Çalmaya Yepyeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Yeni bir gitar satın aldınız veya alacaksınız. Zira bu konuyla alakalı epeyce istekli ve heyecanlısınız. Belki siz ve belki de çocuğunuz. Bu konuda tertipli bir çalışmaya hazırlıklı mısınız?

Gitar çalmaya yepyeni başlayanlar amaçlı çoğunlukla klasik gitar öneri edilir. Zira akustik gitarlardaki sert tellere rağmen klasik gitarın naylon alaşımlı telleri parmaklarınızı daha az acıtacaktır. Bu da başlangıçta gerçek basmanıza yarar olanağı sağlar. Bir zaman daha sonra parmak uçlarınızın nasır tuttuğunu farklılık edeceksiniz. Bu çok normaldir. Pekçok gitaristin parmak uçlarının nasırlı meydana geldiğini gözlemleyebilirsiniz… Bunun yanında klasik gitar ve klasik müzik, artık amatör bile olsanız başlama amaçlı pekçok müzisyen aracılığıyla öneri edilir. Zira basit taşlardır. Ve bu konuyla alakalı ciddiyseniz bu zamanı yaşamalı ve daha daha sonra dilediğiniz müzik türüne yönelmelisiniz.

Eğer gitar çalmayı alim bir tanıdığınız varsa tercih yaparken ona danışabilirsiniz. Ya da bir müzik mağazasındaki klasik gitarları bizzat üzerinizde denemek ve almaya hüküm vermeden öncesinde mağaza sahibine danışmak en iyisidir. Başlama amaçlı pahalı bir gitar almanız gerekmez. Mağazada bir sandalyeye oturarak gitarları kucağınıza alıp tek tek deneyin. Gitar sizin amaçlı çok kocaman veya çok minik olmamalı. Klavyesinin genişliğine uyarı edin. Parmaklarınızın yapısına uyumlu olmalı. Bunu ise fakat deneyerek anlayabilirsiniz.Başladığınızda farklı akor (chord) pozisyonları basabilmek amaçlı parmaklarınızı esnetmeniz, parmak aralarınızı açmanız gerekecek. Bu sizi epeyce zorlayacak olsa da her geçen gün alışacaksınız. Gerçek sesleri çıkartmak, sesi tam olarak ve temiz verebilmek amaçlı tel üst kısmına yeteri kadar baskıyı uygulayabiliyor olmanız gerekir. Bol bol kolay yapın, anında düzgün sesler çıkartabileceğinizi zannetmeyin.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.