GRAMMY TUTUCULUĞU

GRAMMY TUTUCULUĞU

Tutuculuk kavramıyla Grammy ödüllerinin birlikte kullanılabileceğini doğrusu hiç düşünmezdim. Şayet profesyonel müzik yazarlarının dediğine yönelik, Grammy ödüllerini yönetmen ve jürilerini yaratan “National Academy of Recording Arts and Sciences” mensuplarının çoğu, yenilik içerir denemelere karşın meydana gelen, ananesel zevklere sahip muhafazakar yapıdaki insanlarmış. Ve çoğu da caz tutkunuymuş.
Yani bizler Grammy ödüllerini, “yeni trendler ile alakalı işaret alalım, müzik âleminde geliyor olacak ne türlü olacak görelim”diyerek izlerken reyleriyle sıralamayı tespit eden jüri, bununla uzaktan yakından alakalı değilmiş. Bu tavrın en bariz olarak 2011 Grammy Hediye Töreni’nde meydana çıktığı söyleniyor. O sene ödüle Justin Bieber, Mumford and Sons ve Drake adaydı. Fakat hediyeyi bir caz şarkıcısı meydana gelen Esperanza Spalding aldı. Bu defaki Grammy ödüllerinde bakalım ne türlü sürprizler yapacaklar.
Bu arada Oscar protestosundan ardından siyah tenli müzisyenler, “Acaba Grammy’yi de ihtarname etsek mi?” diye düşünüyorlar. Zira Grammy jürisi, bilhassa hip-hop müziğinden hiç hoşlanmıyor, şayet dediğim benzeri bu ırkçı bir tavırdan değil, jürinin müzik zevkindeki tutuculuğundan meydana gelen bir birşey. Dolayısı Ile ortada benim düşünceme yönelik ihtarname edilecek bir birşey de yok.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.