Güne sıkı başlamanızı temin edecek öneriler


Güne sıkı başlamanızı temin edecek öneriler

Özgönül, “Güne sevinçli başlamak amaçlı çok sevdiğiniz ancak uzunca zaman arayamadığınız birisini telefon ile arayın ve hasbihal edin. Bırakın o anlatsın, siz dinleyin. Telefonu kapattığınızda onun ile geçirdiğiniz ve sizi güldüren bir anıyı düşünün.”diye konuştu.

Mutlu olmak amaçlı 10 öneri:

1- Sizi huzursuz eden bütün vakaları bir kağıda yazın. Değiştirmeniz ya da çözmeniz olası olmayanların üzerini kalın bir kalem ile görünemeyecek biçimde çizin. Kalanlara bakın, hemen ek olarak sıkı hissediyor olmalısınız, nasıl olsa baktığınız sıkıntılar baş edebileceğiniz sıkıntılar. Diğerleri ile zaman kaybetmenin manası yok nasıl olsa çözemezsiniz.

2- Sizi üzen vatandaşları listeleyin ve tümü ile ilgili yanına hakikat fikirlerinizi yazın. Sakın nasıl rastlamak dilediğinizi değil onlar hakkındaki hakikat fikirlerinizi yazın. Çoğalış onları değiştirmeye çalışmaktan vaz geçip meydana geldiği benzeri onay edin. Çoğalış sizi üzen insanlar ile ilgili ek olarak az üzülmeye başladığınızı göreceksiniz.

3- En sevdiğiniz şarkıyı çalın ve dik sesle şarkıya eşlik edin, bunun için birden çok ezgi ek olarak ekleyebilirsiniz.

4- Vaktiniz ve ortam müsaitse dışarı çıkın ve hiçbir birşey düşünmeden uzunca bir yürüyüş yapın, iyice yorulana civarı hiç durmayın.

5- Çevrenizde az tanıdığınız sizce çok ek olarak ihtiyar meydana gelen bir büyüğünüz ile karşılaşınca ona çok samimi gülümseyin. Onun da gülümsediğinde sevinçli meydana geldiğini düşünün. Bu sizi başka olarak sevinçli edecektir.

6- Yöntemde karşılaştığınız tanıdığınız birisine onu sevinçli edecek bir konuda çok çok iltifat edin. Onun mutluluğu sizlere yansıyacaktır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.