Hayvanseverlere mega dayanak


Hayvanseverlere mega dayanak

Aynı sürede bir doğa aktivisti meydana gelen şarkıcı Tarkan, bayram arefesinde önce bugünü resmi facebook sayfasına hayvan hakları kanununun değişmesiyle alakalı düşüncesini yazdı. Hayvanların hayat hakkı ve bizzat kendilerine ölme ile alakalı bahseden şarkıcı bir takım hayranları aracılığıyla kurban bayramında bu fikirlerini yazdığı gerekçesiyle reaksiyon gördü.
“İnsanlar karşısında kendisini savunacak, savunacak anayola kudreti olamayan hayvanlara talep ettiğimiz benzeri davranamayız. Kuvvetli meydana gelen haklı köpekle. Bizler kendimiz amaçlı eşitlik, kendimizi kollama, savunma şirketler konularında ETİK ilkeler saptama ederken, iş hayvanlara gelince bunları unutuyoruz. Onları ayrı bulundurarak kendimize uyguladığımız ilkelerden uzaklaşıyoruz. Bu bir tezattır! Onların da mekanları meydana geldiği gözardı edilmamacı. Hayvanın da dinleyicileriyle birey benzeri doğmaya, gerçek dürüst yaşamaya, korunmaya ve terk edilmeden; açlıktan susuzluktan, hastalanarak değil; natürel sebeplerle can vermeye hakkı vardır.
Bence, Hayvanları Savunma şirketler Kanunu’yla alakalı değişim planı, birçok maddesiyle, aynı insandan benzeri ev da bu yeryüzünde eşdeğer hayata hakkı olan olma fikrine karşın duruyor. Sokaklarda hayatını sürdüren hayvanları toplayıp, bir meçhule sürüklemek modern duyarlılığa sığmaz. Bununla Birlikte ev deneylerde kullanılmasının sertifikaya bağlanarak, adeta bu yöntemle ek olarak az acı çekecekleri izlenimini uyandırmak da yanıltıcıdır. Hayvanlara eziyet yapanlara ve onları öldürenlere verilecek cezaların iki sene mapusla sınırlandırılması, böylelikle ücret cezasına dönüştürülebilirliği sebebinden hiçbir caydırıcılık taşımaması da ağlatısal neticelere sebep olabilir. Yöneticilerin, Hayvanları Savunma şirketler Kanunu’yla alakalı değişim planı ile alakalı bir kere ek olarak düşünmelerini ve vicdanlarıyla hüküm vermelerini umut ediyorum.”

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.