Hedef Tahsis ve Hedeflerinizi Yaşama Geçirmenin Adımı

Hedef Tahsis ve Hedeflerinizi Yaşama Geçirmenin Adımı

Hedef tahsis ve amaçları yaşama geçirmede uyarı edilmesi gerekli olan tek takım minik noktalar vardır. Bu yazıda hedef belirlerken nelere uyarı etmeli, hangi suallere cevap aramalı ve belirlenmiş amaçları yaşama geçirirken neler yapmanız gerektiğine konusunda ipuçları bulacaksınız.
Hedef ve amaçlarınızın tam anlamıyla ne/neler meydana geldiğini belirleyin. Tek Takım zaman zaman tek takım zaman nakit problemlerinden dolayı yapamadığınız hayallerinizi, hedeflerinizi amaçlarınızı düşünün. Peki, yeterli zamanınız ve paranız olsa ne inşa etmek isterdiniz? Tek Sonraki 5 sene içerisinde neler yapmayı hedefliyorsunuz? Geride bıraktığımız 5 sene içerisinde neler yapmış olmayı isterdiniz?
Kendinize madde 1’de sıraladığınız amaçları ne sebeple inşa etmek dilediğinizi sıkıntı. Yapmayı hedeflediğiniz planlarınızı, ne sebeple yaşama geçirmek dilediğinizi bilmeden motive olmak, bu isteklere sarılmak ve onları etkin duruma getirmek hemen hemen imkansızdır. Bu sebeple, ne sebeple ve niçinlerinizi sıkı çözümleme etmelisiniz.
Hedeflerinizin gerçekleşebilmesi için hayatınızda neleri değiştirmeniz gerektiğini gösteren tek liste hazırlayın. Çoğu zaman hedeflerimizi gerçekleştirememenin asıl sebebi bunları sözlü olmayan olarak listeleştirmememizdir. Hedeflerinizi gösteren tek liste inşa etme başarısı gösteremezseniz hedeflere odaklanmakta güçlük çekersiniz. Amaçları gerçekleştirmek için tek zaman planlaması yapmalı ve gerçekleşme süreçlerine odaklanmalısınız.
Her tek hedefi bizzat içerisinde minik hedeflere bölümlendirmek bütüne giden yöntemde en mühim adımlardan biridir. Hedefinizi minik maddelere bölün ve her tek madde için zaman tanımlayın. Maddeleri tamamladıkça ana hedefinize giden yöntemin kısaldığını ve tek seferde kocaman tek hedefe yol almaktansa ona hamle adım erişmenin keyfini keşfedeceksiniz. Bununla Birlikte bu yöntem sizlere hedefinizi gözünüzde büyütmemeniz yerine da destekçi olacaktır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.