Honda Nereden Nereye!

Honda Nereden Nereye!

Honda Ülkemiz Bizzat Enerjisini Üretiyor

Honda’nın hayat genelindeki karbon emisyonunu azaltma hedefine Ülkemiz fabrikası, çatısına kurduğu güneş panelleri ile enerji üretmeye başlayarak katkı sağlıyor

“Blue Skies For Our Children-Çocuklarımız amaçlı Mavi Tek Gökyüzü”sloganıyla 1970’lerden bugüne çevreyle arkadaş teknolojiler geliştirmeye süren Honda, üretimde karbon emisyonunun düşürülmesinden petrol hücreli (hidrojen ile personel) araçlara civarı kapsamlı tek yelpazede çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle karbon emisyonunun düşürülmesi ile ilgili AEE Ateş Renewables ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje alanında Honda,

etkin olarak kullanmadığı çatılarını, hem tek gelir getiren tek enerji üretim tesisine dönüştürdü hem tek de karbon çıkarma hedeflerine mühim tek katkıda yer aldı. Honda, bu sayede senede 124858 kwh (tek evin 50 senelik enerji tüketimine isabet) cereyan enerjisi elde etmeyi hedefliyor.

Honda Ülkemiz Başkan Yardımcısı ve Idare Heyeti Azasi İsmail Sümer “Geçtiğimiz yıl 2020 hedeflerimiz alanında bütün dünyadaki üretimlerimizde kullanılan CO² emisyonunu %30 oranında azaltmayı hedeflediğimizi paylaşmıştık. Biz de Honda Ülkemiz olarak üzerimize düşen görevi mahaline getiriyoruz”diye konuştu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.