Horlayan bireyler yollarda fazladan talihsiz kaza yapıyor

Horlayan bireyler yollarda fazladan talihsiz kaza yapıyor

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı Öğretim Azasi Doç. Dr. Bağımsız Yörük, AA muhabirine yaptığı bildiride, horlamanın basite alınmaması gerektiğine işaret ederek, horlamadan ötürü pekçok aile travması hayatını sürdüren hastayla karşılaştıklarını ifade etti.

Horlamanın, ciddiye alınması gerekli olan bir huzursuzluk meydana geldiğini anlatan Yörük, horlamanın trafik kazalarına, uyarı eksikliklerine, şahsiyet bozukluklarına, üstelik psikiyatrik bozukluklara sebep meydana geldiğini ifade etti.

Horlayan ve soluğu kesilen kişilerin daha çok uykuya meyilli olduğuna dikkati çeken Yörük, şu şekilde konuştu:

“Sürekli yollarda meydana gelen sürücüler var. Horlayan insan uykusunu alamaz, uykusuz yola çıkarsanız ne türlü olursunuz,

dikkatiniz yayılmış bir takdirde yol alırsınız. Şoför niçin yöntemde uyusun? Ya gece bir sıkıntısı oldu uyuyamadı ya da horladığı amaçlı soluğu kesildiği amaçlı uyuyamadı. Uyumak demek oksijenize olmak demek, vücudun soluk alması demek, şoför horladığı amaçlı dinlenme olmuyor. Çoğalış vücudun dayanacak gücü kalmıyor ve araç direksiyonu en başında kendini kaybediyor, trafik kazalarına ne sebeple oldu.”

“Horlama kilo da aldırıyor”

Horlama hastalığının şişman insanlarda fazladan görüldüğünü belirten Yörük, “Horlandıkça da endrojen kortizon dediğimiz bir hormon salgılar. Başka Bir Deyişle adeta biz dışarıdan kortizon almış benzeri şişeriz, hasta kişi horladıkça soluk kesilmeleri çok, fazladan strese girdiği amaçlı fazladan kortizon salgılanır ve hasta kişi kilo alır. Biz horlayan hastalarımıza kilo vermelerini öneriyoruz” diye konuştu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.