Hormon Bozukluğunda Refleksoloji

Hormon Bozukluğunda Refleksoloji

Uzman refleksolog, hormon bozukluğu nedir? Hormonlar hangi değerleri etkiler? Beynimizdeki hipofiz salgı merkezinin ehemmiyeti ve refleksolojinin bu sorunlardaki tesirleri nelerdir? Suallerimizi cevapladı.

Sayın refleksolog, hormon ve hormonların işleyişi ne türlü oluşur?

Hormonlar üreme fonksiyonlarının temelini oluşturur. Östrojen hormonu ile beden şekil almaya başlar. Kıllanmalar, kalça belirginleşmesi gibi… östrojen ve progesteron hormonu tane görme ve hamilelik sürecini tamamlar.
Hormonel balansı beyin, hipofiz, yumurtalıklar ve rahim (döl yatağı) arasındaki kontakt irtibatı olanağı sağlar. Bu düzende herhanfi bir sorun yaşanması hormon bozukluğuna ne sebeple olur. Genetik etmenler kistlere, hipofiz vasıtasıyla salgılanan hormonlar iletiyi göndermediklerinde ise erken menepoza ne sebeple olur.

* Kızlarda tane görme yaşı menarş zamanı olarak adlandırılır. Yaş aralığı 12 -3 yaştır.
Refleksoloji uzmanı Serpil BİHİR, hormon düzensizliğinde karşılaşılan bulgular nelerdir?
Hormon düzensizliğinde, bedendeki hormonlar itinalı salgı yapamazlar. Bu hormonlar kadınlık hormonları ve troid hormonlarıdır.
Bununla birlikte oluşabilecek sorunlar;
Aşırı kıllanma, polikistikover, yumurtalık kistleri, tane düzensizliği, troid hormonu düzensizliği benzeri meselelerle karşılaşılır. ‘östrojen hormonu cinsiyet hormonudur.’
Bu hormonların yanında erkeklik hormonu meydana gelen ‘testesteron’ hormonu da vazife almaktadır. Benzer sürede sex hormonu olarakta adlandırılır. Testesteron hormon salgısı, bayanlarda erkeklere rağmen ek olarak düşük seviyededir. bu hormon salgısı değeri kadında pek olduğunda hormon bozukluğu ile karşılaşılır.
Prolaktin ‘süt hormonu’ da bir hormon çeşitidir. Prolaktin hormon salgısını hipofiz salgı bezinden alır.
Bu ve gibi hormon değerlerinde meydana gelen sorunlar, yapılmış olan testler ve kan değerleri benzeri kontroller neticesi belirir ve hayat sürecimizi negatif istikamette etkiler.
Refleksoloji uzmanı sayın BİHİR, hormon sıkıntıları ve hormon bozukluklarında refleksolojini yeri, tesirleri nelerdir?
Bu vaziyet bakımından, size refleksoloji yöntemi ile verilen uyarıların pozitif neticeler ortaya çıkardığını vurgulayabiliriz.

Refleksoloji, beyin ve organlar arasındaki sistem işleyişini düzenlemekle görevlidir. Etkiye-tepki olayını gerçekleştiren refleksoloji uyarılarıyla pekçok hormon problemi ve hormon bozukluğundan arınmak çoğalış olasıdır.
Refleksoloji yönteminde verilen uyarılar hipofiz salgı bezi vasıtasıyla vücudumuzda bozulan, düzenini kaybeden değerleri bir ek olarak normal dengesine getirmek amaçlı uygulanır. Bireyin sıhhat vaziyetine göre oturum süreçleri belirlenerek, itinalı bir biçimde edinilen seanslar hormonal dengemizi yapılmış olan testlerle de pozitif neticelerle karşılaştırmaktadır.
Refleksolojinin gösterişli meydana geldiği alanlar;
Hormon bozukluğu ile birlikte, bel fıtığı, boyun fıtığı, çöküntü, panik hamle, migren, baskı, yorgunluk, adele ve eklem ağrıları, romatizma sorunları…
Serebral palsi, otizm, epilepsi, yürüme-konuşma gerilikleri, down sendromu, sendrom türleri, denge kaybı, felç, tiremör, nörolojik problemler…. Benzeri pekçok rahatsızlıkta gösterişli bir yoldur.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.