İgm Üyesi Cesur Ateş Püskürdü

İgm Üyesi Cesur Ateş Püskürdü

Yoğun kar yağışı ardından yaşadığı köy karayolu kapanan ve tahmini 10 zaman köyde mahsur olan İl Evrensel Meclisi Doğanyurt azasi Hamdi Cesaretli, yaşananların tam bir facia meydana geldiğini belirterek tedbir almayan İl Özel İdare’ye ateş püskürdü.

Kastamonu’yu tesiri altına alan fazla kar yağışı ardından bilhassa kıyı ilçelerinde kapanan köy yollarının açılması amaçlı yapılmış olan çalışmaların eksik kaldığını anlatan İl Evrensel Meclisi AK Parti Doğanyurt azasi Hamdi Cesaretli, çalışmalarda sorumluluk sahibi olanların izah yapması gerektiğini ifade etti.

İl Evrensel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı’nın direktifi ardından özel iş inşa ederek mahsur kaldığı köyünden kurtarılan Hamdi Cesaretli, yaşananlar her ne civarı tabiat vakası olsa da tedbir almayan sorumluların hesap vermesi gerektiğini vurguladı.Doğanyurt’un Kastamonu’nun en uzak kazası meydana geldiğini, içinde bulunduğu köyün ise kazanın en uzak köylerinden bir tanesi olduğuna değinen Cesaretli, “Hatalarımızdan ders almıyoruz. geçtiğimiz yil yaşadığımız problemlerin aynısını bu yil de yaşadık. İl Özel İdaremizin makine parkı hemen hemen kullanılmaz duruma gelmiş. Ömrünü bitirmiş meydana iştirak eden araçlarla iş inşa etmeye çalışıyoruz. Ben tahmini 10 günden beri köyümde mahsur kaldım. Özel bir emir olmasa belki 10 zaman ek olarak mahsur kalacaktım. Çalışmanın inşa edilmesi amaçlı illaki özel emir mı verilmesi gerekiyor? Vatandaşlarımız da benzer meselelerle karşın karşıya kalıyor. Bu vaziyette ortada muhatap bulamazken biz parlamento mensupları olarak ne türlü yurttaşlarımızla muhatap olacağız? Geçtiğimiz sene da hanemde kalp hastalığı geçirmiştim.

Yeniden özel iş olmasa belki şu anda burada olamayacaktım. Doğanyurt’ta Allah’a emanet yaşıyoruz. Çoğalış bu zihniyeti düzeltelim. Miladını dolduran İl Özel İdare makineleri yenilensin. Vatandaşlarımız köylerinde çoğalış mahsur kalmasın” diye konuştu.İl Özel İdaresi’nde meydana geldiği civarı Kastamonu’nun cereyan dağıtma işini yürüten şirketin da üst kısmına düşeni yapmadığını belirten Hamdi Cesaretli, “Elektrik dair da benzer sorunlar ile karşın karşıyayız. geçtiğimiz sene cereyan direkleri devrildiği gerekçesiyle pekçok köyümüz aylarca elektriksiz kaldı. İlgili firma geç de olsa çalışmalarını tamamladıktan sonra yaşananlardan ders aldıklarını, sonraki yıllarda benzer problemin yaşanmaması amaçlı her çeşitli tedbiri ivedi olarak alacaklarını belirtmişti. Fakat görüyoruz ki 2016’nın Türkiye’sinde yeniden benzer sorunu yaşıyoruz. Doğanyurt’ta bir takım köylerimizde 15 gündür cereyan yok. İlgili firma fatura kesmeye gelirken iyi geliyor da nedense iş bozulan elektrikleri inşa etmeye gelince benzer hızı göremiyoruz. İlçe merkezinde 24 km mesafede yer alan Gürmüdü Köyü’nde elektriklerimiz sık kesiliyor. Kesildiğinde de saatlerce gelmek bilmiyor. Yurttaşlarımızın her işi kalıyor. Çocuklarımız ders çalışamıyor. Yetkilileri her birimiz arıyoruz. -Şimdi geleceğiz, birazdan geleceğiz- diyorlar. Ne iştirak eden var ne de giden. Yaşananlara çoğalış yeter diyoruz” diye sohbet etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.