İlk Türk Malı Tramvay İpekböceği Test amaçlı Bursa Caddelerinde

İlk Türk Malı Tramvay İpekböceği Test amaçlı Bursa Caddelerinde

Bursa Megakent Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve Heykel Garaj T1 hattında kullanılacak meydana gelen Ülkemiz’nin ilk türk malı tramvayı ‘İpekböceği’nin test sürüşleri başladı. Megakent Belediye Başkanı Recep Altepe, ilk defa üstelik verilen 750 volt enerji ile beslenen türk malı tramvayın test sürüşü coşkusunu yaşadıklarını ifade ederek, testlerin bitirmesinin sonrasında kısa zamanda yolculu seferlere başlanacağını iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin tercih vaatleri içinde bulunan ve ‘Yapılamkısa’ denilmesine nazaran 2 sene benzeri kısa bir zamanda Megakent Belediyesi’nin danışmanlığında Durmazlar Firması aracılığıyla üretilen Ülkemiz’nin ilk türk malı tramvayı ‘İpekböceği’nin test sürüşlerine başlandı. Il merkezini otomobil gürültüsü, egzoz gazı kirliliği ve yüklü otomobil trafiğinden arındırmak için yapılmış olan ve tahmini 2 aydır Il Alanı’nda sergilenen ilk prototip otomobil, akşam saatlerinde kaldırıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise üstelik çalışacak meydana gelen tramvay, tır üstünde Il Alanı’na getirildi. Tramvayın raylara indirilmesi için rampanın kurulmasının sonrasında ‘İpekböceği’ bireylerin meraklı bakışları içinde raylara indi. ileri ki

zamanlarda üstelik ilk defa enerji verilirken, tramvayın meselesiz bir biçimde hattan enerji alması sağlandı. Megakent Belediye Başkanı Recep Altepe, yalnızca Bursa amaçlı değil Ülkemiz amaçlı de gurur kaynağı meydana gelen türk malı tramvayın raylara indirilmesi çalışmalarını beraberindeki Evrensel Sekreter Seyfettin Avşar, Türk Malı Tramvay Proje Danışmanı Taha Aydın ve Burulaş Evrensel Müdürü Levent Fidansoy ile beraber takip edildi.

İlk test sürüşü yapıldı

Yaklaşık 3,5 devam eden hazırlıkların bitirmesinin sonrasında ilk test sürüşü gerçekleştirildi. Bursaray Osmangazi İstasyonu önündeki tramvay duraklarında, kapı ve durak mesafeleri ölçülürken, manevralarını meselesiz bir biçimde yapan tramvay, Darmstad Caddesi’ne çıktı. Cadde üstünde de bir zaman ilerleyen tramvayın ilk test sürüşü, rayların üst kısmına park eden otomobiller sebebinden noktalandı. İlk test sürüşünün coşkusunu yaşadıklarını belirten Megakent Belediye Başkanı Recep Altepe, şunları söyledi: “Şehir içi erişime soluk aldıracak meydana gelen T1 Tramvay hattı çalışmalarında çoğalış sona geldik. Sırada test sürüşleri var. Raylara indirilen tramvay, 750 volt enerji ile beslendi. Bütün devreler muayene edildi ve test sürüşünü de başlatmış olduk. Yüklerle tecrübe testleri ifade edilecek ve kısa zamanda yolculu seferleri başlatmış olacağız. Şimdiden Bursa’mıza hayırlı olsun.”

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.