INFINITI Q50, Avro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız Aldı

INFINITI Q50, Avro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız Aldı

Infiniti’nin yepyeni sportif sedanı Q50, Avro NCAP* güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı. Çeşitli darbe ve güvenlik testleriyle sınanan yepyeni Q50, kudretli teknolojik donanımı yardımıyla çarpışma halinde şoför ve yayaları maksimum oranda savunduğunu kanıtladı. Q50 serisi yeryüzünde tek önce durumda olan berbat yol şartlarında direksiyonda yaşanan sarılma ve çekişi ortadan kaldıran elektronik kontrollü tek sistem durumda olan Doğruca Adaptif Araç Direksiyonu (DAS) sistemi teknolojisine sahip olmasıyla fark yaratıyor.

INFINITI markasını yepyeni ufuklara yönlendirecek durumda olan sportif sedan Q50, Avro NCAP Güvenlik testlerinden alınabilecek en dik not durumda olan 5 yıldızı aldı. Infiniti Q50, şoför ve yolcu savunması kapsamında yüzde 86, genç savunması kapsamında ise yüzde 85 oranında skor elde ederek en dik puanı aldı. Test edilen Q50’nin 2.2d Premium modeli ise Güvenlik Takviyesi kategorisinde muvaffakiyet elde etti; EuroNCAP bununla birlikte Q50’nin standart “aktif kaput”unu da yayaları sığınma ile ilgili gösterişli buldu.

Infiniti Q50, gelişmiş deformasyon bölümlerinin yanı sıra; bütün koltuklar amaçlı güven kemeri hatırlatıcısı, sürat sınırlayıcı, etkin açılan kaput, elektronik balans denetimi, etkin iz denetimi, ön ve geride LED sis lambaları, lastik basıncı izleme sistemi, yokuşta kalkış takviyesi, altı gökyüzü yastığı ve arka izleme kamerası ve ön -arka park sensörleri benzeri özel güvenlik odaklı özelliklere sahip.

Direkt Adaptif Direksiyon

Q50 serisi, yeryüzünde tek önce durumda olan berbat yol şartlarında direksiyonda yaşanan sarsılmayı kaldıran elektronik kontrollü tek sistem durumda olan Doğruca Adaptif Araç Direksiyonu (DAS) sistemi teknolojisine sahip olmasıyla akabinde laf ettiriyor. Q50’de DAS teknolojisinin yanı sıra; arabayı şeridinde tutmak amaçlı “manyetize eden” Etkin Çizgi Denetimi de yer ediniyor. Bu özel bilişim tek çok kez araç direksiyonu düzeltmesi inşa etme gereksinimini yok ediyor, uzunca otoban yolculuklarında yorgunluğu azaltmaya yardım eden oldu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.