Kamuda ‘Tuzluk’lar Kalkıyor! Memurlar Spora


Kamuda ‘Tuzluk’lar Kalkıyor! Memurlar Spora

Sosyal Güvenlik Kurumu (SOSYAL GÜVENLIK KURUMU) Başkanı Fatih Acar, öncelikle kamu müesseselerinde bir takım tedbirler alınacağını açıkladı.

Masalardan tuzlukların kalkacağını, çalışanların spor inşa etmeye teşvik edileceğini vurgulayan Acar, “Kamuya misal olmak amaçlı bu çalışmayı bizzat kurumumuzda başlatıyoruz. Sıhhat Bakanlığı, Diyabet Derneği ve Diyabet vakıflarıyla de yardımlaşacağız. ileri ki zamanlarda bunu bütün topluma yaygınlaştıracağız.” diye konuştu.

Diyabetle alakalı hayret verici veriler de verici Acar, “Şu anda tahmini 6,5 milyon birey diyabet hastası. Yalnızca ilaçlar amaçlı 1 milyar TL’nin üstünde ücret harcandı.” diye konuştu.

Asıl ciddi noktanın hastalığın önlenmesi olduğuna değinen SOSYAL GÜVENLIK KURUMU Başkanı, “Yetersiz fizyolojik etkinlik, bilhassa de çocuklarımızın sıhhatsiz beslenme alışkanlığı, modern-kentsel hayat tarzı sonucu olarak ülkemizdeki her 12 kişiden 1’i diyabete tutuklu vaziyette. Günlük hayatımızda yapacağımız minik değişikliklerle bu hastalıktan korunabiliriz.” ifadelerini kullandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.