Kanser Semineri Nene Hatun Aile Merkezi’nde

Kanser Semineri Nene Hatun Aile Merkezi’nde

Mamak’ta onlarca kadına erişerek kansere karşın bilgilendiren Mamak Belediyesi ve Kanser Erken Tanı Tarama ve Öğrenim Merkezi (KETEM) yepyeni senenin önce seminerini Altıağaç-Karaağaç Semti’nde bulunun Nene Hatun Aile Merkezi’nde gerçekleştirecek.

19 Ocakta Salı bugünü gerçekleşecek seminerde bayanlar aralarında yaygın olarak görülen kanser türleri ile ilgili mahalle sakinleri bilinçlendirilecek. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “KETEM ile yaptığımız işbirliği bu yıl 3. senesine giriyor. 3 senedir Mamak’ta yer alan aile merkezlerimizde kadınlarımızı çağımızın en riskli rahatsızlığı meydana gelen kansere karşın bilinçlendiriyoruz.

Bilhassa aile merkezlerimiz bu konuyla alakalı tam tek öğrenim yuvası olarak çalışıyor. Sinevizyon ve profesyonel hekimler beraberinde yapılmış olan seminerler erken tanı açısından nihai derece mühim. Bu Şekilde tek seminerde emeği geçtiğimiz herkese çok teşekkür ediyorum ve seminerlerimize tüm Mamaklı kadınları bekliyoruz” dedi.

KADINLAR ARASINDA YAYGIN 3 KANSER TÜRÜ ANLATILIYOR

Seminerler KETEM görevlileri Dr. Filiz Basit, Dr. Neşe Canoler, Tıbbı Teknolog Hatice Şöhretli açısından gerçekleştiriliyor. Kanser seminerlerinde katılımcılara rahim (döl yatağı) ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri ile ilgili haber veriliyor. Kanser türlerinin önce evresinde meydana çıkan belirtileri ayrıntılı olarak ifade eden profesyonel hekimler elle kontrol metotları ile ilgili katılımcıları bilgilendiriyor. Sigara ve beslenmenin kanserle meydana gelen ilişkisinin de ele alınacağı seminerlerde KETEM içerisinde yapılmış olan taramalar ile ilgili da katılımcılara kapsamlı haber veriliyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.