Kedi Sıhhati Sualleri Cevaplanıyor-Bilmeniz Gerekenler


Kedi Sıhhati Sualleri Cevaplanıyor-Bilmeniz Gerekenler

Bir kediyi hayatınıza alırken, otomatik olarak onun sağlığından ve iyiliğinden sorumlulukları olan olursunuz. Gerçek rejim, beslenme, egzersiz ve tıbbi bakım, tek kediyi evlat edinirken ağırlık verilmesi gerekli olan konulardır. Şayet kedinizi haneye getirdiğinizde onun sıhhatiyle bağlı birşeyler tam anlamıyla nelerdir’
Kediler balanslı tek perhize gereksinim duyar, bizim benzeri. Kedinizin balanslı tek perhizi olduğundan güvenilir olmak amaçlı, maması protein, yağ, vitamin ve mineral durumundan zengin olmalıdır. Sağlığından güvenilir olmak amaçlı mamaları bununla birlikte A, C vitaminleri, niasin benzeri vitamin ve mineralleri içermeli. Kediler bununla birlikte taurin ve arginine gereksinim duyarlar, büyüme ve bakıma destekçi meydana gelen 2 mühim aminoasit. Kediler vejetaryen diyetleriyle yapamazla, o sebeple kedinize yalnızca sebze vermekten çekinin. Kediler, arginin ve taurinin işlev görmesi amaçlı hayvan etine gereksinim duyarlar. Bu mühim aminoasitler durumundan fit tek rejim, kedinizin ölümüyle sonuçlanır.
Kalınbağırsak irini benzeri kronik tek rahatsızlık hayvanınızın sıhhatini etkilerse, bahsi geçtiğimiz hastalığın semptomlarından arınmak amaçlı diyetine birden çok temel değişim yapabilirsiniz. Kalın bağırsak iltihabında, kedinizin diyetindeki lifli besin miktarını arttırmak onun semptomlarını düzenleyecektir. Lif ve pratik sindirilebilir yağ durumundan zengin tek rejim, bağırsak gerilmesini azaltır ve bağırsak hareketlerini arttırır. Şayet kediniz kronik böbrek yetmezliği çekiyorsa, pratik sindirilebilir proteinler durumundan zengin tek rejim en iyisidir. Şayet ağrılı diş hastalıkları varsa, konserve, hafif yemek verin. Şayet kedinizin problemi kanserse, omega-3 yağ asidi ve beta-karoten içerir tek rejim destekçi olabilmektedir. Kedinizi balanslı tek perhizde tutmak ve aşılarını itinalı yaptırmanız, kedinizin sıhhat vaziyetinin kötüleşmesine engelleyecektir. Yeniden de, herşeyde meydana geldiği benzeri, kediler de tek dikkat ya da belirti olmadan rahatsızlık geliştirebilir. Kedinizin kişiliğini yalnızca siz biliyorsunuz, bu sebeple tıbbi yardıma gereksinimi olup olmadıklarını en güzel siz bilebilirsiniz.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.