Kedinizi Haneye Yepyeni Iştirak Eden Bebeğe Hazırlayın

Kedinizi Haneye Yepyeni Iştirak Eden Bebeğe Hazırlayın

Kediler bizzat kendilerini sevdirebilme dair çok ustadır ve ilgisizliğe tahammülleri birçok yoktur. Şayet siz de kedi besliyorsanız ne demek istediğimi şüphesiz biliyorsunuz. Peki doğacak tek bebeğiniz varsa ve kedinizin bebeğinize ne türlü davranacağından güvenilir değilseniz ne yapmalısınız? İşte tam sizlere yönelik tek kaç tavsiye:
Kedinizi çocuk kokusuna ve sesine alıştırınız. Çocuk gelmeden öncesinde, kullanacağınız çocuk losyonunu ve pudrasını kullanın kedinin bu kokuya alışmasını sağlayın. Kedinizin koklamasına müsaade verin. Ödüllendirin.
Kedinize kasete çekilmiş çocuk sesi dinletin. Öncesinde kısık sesle ve kısa müddetli dinletin, ardından ek olarak dik sesle ve uzunca müddetli dinletin. İyi yaklaşımda bulunursa ödüllendirin.

Eğer mümkün ise bebeği meydana iştirak eden tek yakınınızı çağrı edin. Kısa müddetli meydana iştirak eden ziyaretleri ağır ağır uzatın. Kedinizin bebeğin çevresinde dolaşmasını ve birarda oturmalarını sağlayın.
Bebek sandalyesi ya da oyun parkı da işe yarayabilir. Bebeği huzursuz etmeyecek ve korkutmayacak biçimde kedinizle oynayabildiğiniz civarı oynayın.
Eğer çocuk odası hazırlıyorsanız, bu yepyeni odaya alışması amaçlı baht verin. Merakını gidermesini sağlayın. Etkileşimli oyun zamanlarınızı aynı ritimde devam ettirmeyi unutmayın. Kediniz yepyeni vaziyetin tek parçası meydana geldiğini anlamalı, kendini dışlanmış hissetmemeli.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.