Kesha Yayım Hakları İçin Savaşıyor


Kesha Yayım Hakları İçin Savaşıyor

Bilindiği üzere Kesha prodüktörünü tacizine uğradığını ileri sürerek davalık olmuş ve dava sonuçlanana civarı da, albüm inşa etme ve ezgi yayınlama hakları elinden alınmıştı.
Üzerinden uzunca süre geçmedi ama anında hatırlamakta zorlanabilirsiniz. 2009’da müzik dünyası AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li popçu Kesha ile tanışmıştı. Sarışın, harika, belli bir süre hırpani görüntüsüyle değinen güzel bir kadın. Çıkışını yaptığı Tik Tok şarkısı pekçok ülkenin listesinde bir numaraya civarı yükseldi.
O yıl her biri ondan bahsediyordu. Onu keşfeden ad ise Dr. Luke’tu. Seneler öncesinde demolarından biri populer prodüktörün ilgisini çekmiş ve onun isteğiyle Kesha de lise eğitimini 1/2 bırakıp Los Angeles’a taşınmıştı. Ek Olarak 17 yaşındayken büyük bir ilde bir başına kalakalmıştı… 2005’te Dr. Luke’un plak şirketi ile sözleşme imza attı. İlk albümü Animal ve 2. albümü Warrior benzer şirketten çıktı.
Bir taraftan da ses getiren düetlerde koltuk aldı, yabancı şarkıcılar amaçlı ezgi sözü yazdı. Yıldızı gittikçe yükseliyordu… Prodüktörü ile arasındaki olayların patlak vermesi 2014 senesinde meydana geldi. Senenin önce aylarında yeme bozukluğu rehabilitasyonu amaçlı tedavi merkezine yatan harika şarkıcı, ekim ayı içinde Dr. Luke’a taciz, tecavüz ve yaralama suçlamalarıyla dava açtı. İddiasına yönelik tacizler 2005’ten beri aynı ritimde devam ediyordu. İsteği müzik yaşamına Dr. Luke olmadan aynı ritimde devam etmekti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.