Kızılhaç Balosu’nda Türk rüzgarı esti

Kızılhaç Balosu’nda Türk rüzgarı esti

Uluslararası beşeri hareketlerin en önemlilerinden biri meydana gelen Kızılhaç (Swiss Red Cross Geneva), cumartesi bugünü görkemli bir baloyla 150’nci tesis yıldönümünü tebrik etti. İsviçre’nin Cenevre şehrinde 12’ncisi gerçekleştirilen Kızılhaç Balosu’nun bu seneki teması ‘Boğaziçi’nden Rüyalar’dı.
Din, lisan, ırk, yaşamsal dershane ve siyasi fikir farkı gözetmeksizin kişilerin acı çekmesini engellemek ve acılarını dindirmek amacıyla kurulan İsviçre Kızılhaç’ı, bu doğrultuda yaptığı hizmetlerden ötürü DEMSA Idare Heyeti Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan’a Onursal Başkanlık unvanı verdi. Baloda tahmini bin kişiye hitap

eden Demet Hanım, ‘kendisine gösterilen kocaman teveccühü, Ülkemiz’nin hayat sulhuna yaptığı katkının bir nişanı olarak kabul ettiğini’ ifade etti.
Demet Sabancı Çetindoğan’ın Ülkemiz’nin barış iletinini ilettiği, dünyanın pekçok ülkesinden hayırseverlerin katıldığı baloya, Türk sanatçılar damgasını vurdu.Türk Gökyüzü Yolları’nın ana sponsorluğunu üstlendiği gece, Uğurkan Erez’in koreografisi beraberinde Dilek Hanif’in özel defilesiyle başladı. Burhan Öçal ve Mustafa Sandal, performanslarıyla misafirleri büyülerken, DJ Salih Saka da misafirleri coşturdu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir