Kullanışlı bir kavram

Kullanışlı bir kavram

Zaten çağdaş çağda terörü başlatan devlettir. 1789 Fransız Devrimi’nden sonraki çalkantılı senelerde iktidar meydana iştirak eden Jakobenler, hasım gördükleri herkesi giyotine göndermişlerdi. (Sonunda bizzat kafaları da sepete düştü.) Son Zamanlarda ise pkk kavramı daha bir sürü, devletlere karşın asimetrik savaş yürüten siyasi- askeri örgütler amaçlı kullanılıyor.”Terör teşkilatı, pkk’lı, terörizm” devletlerin işine iştirak eden kavramlar… Sözgelimi IŞİD amaçlı pkk teşkilatı dediklerinde… (Ki o da kafa keserek, bu şekilde denmeyi hem bir doğruluk, hem

bir de seçim etmekte)… Bir taraftan bizzat vatandaşının desteğini alırken… Öbür taraftan teşkilattan yardım uman kitlelerin taleplerini göz ardı ediyorlar.
Devletler diğer bir birşey daha yapıyor: Direk savaşmanın bedeli zor olduğundan, o teşkilatları el altından destilave ediyorlar. (Vekil savaşları olarak bilinen durum…)Kıssadan hisse: Kürt politikacıların, “Bizi tehdit mi ediyorsun” demek yerine…Başbakan’a, “Hah, sıkı ki hatırlattın, faili meçhullerin hesabını ne süre soracaksın” demesi, acaba daha mı gerçek olurdu? Zahmet olmazsa varsayalım.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir