Kurtulmuştan A habere destek ziyareti

Kurtulmuştan A habere destek ziyareti

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş YSK ve RTÜK rekor cezalarının odak noktasına oluşturan aHaber i ziyaret ett.Kurtulmuş yanlış uygulamaya dikkat çekmek amacıyla bu ziyareti gerçekelştirdim.Seçim dönemi sonrasında çok sayıda tv kanalına rtük raporlarına istinaden ysk tarafından ciddi cezalar verildi.Aheber 99 yayın durdurma ile fazla cezayı aldı dedi kurtulmuş şunları söyledi.
Cezalar açık bir zulme dönüştü;Rtük raporlarına gerekçe teşkil eden ve ysk nın bu cezaları vermesine neden olan yasa eski türkiye nin sadece kamu yayıncılığının yapıldı bir dönemden kalma bir yasadır.

Teke kanalın olduğu dönemde tarafsızlık ilkelerini sağlamak için yapılan bir düzenlemedir.Şimdi çok sayıda özel tv kanalı var tv kanallarının bu denli üzerine gidilmiş olması yeni Türkiye nin yayıncılık anlayışına basın özgürlüğü anlayışına uymuyor.
Bu bir yerde ceza vermenin ötesinde tarafsızlık ilkelerini sağlama çabasının ötesinde tabiri caizse açık bir zulme dönüştü.Bu yeni Türkiyeye yakışmıyor.
Çifte standart rahatsız edici;Hakkında benze raporlar bulunan kanallara farklı cezaların verilmesi bu çifte standart rahatsız edici.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.