Lastik bakımında hayat kurtaran altın kurallar

Lastik bakımında hayat kurtaran altın kurallar

Dünyanın önde iştirak eden lastik üreticilerinden Michelin, lastik pazarında 100 seneyi aşkın deneyimiyle, sürücülere performans, güvenlik, petrol tasarrufu ve dayanıklılık sunuyor. Yaz aylarının gelmesi ve uzunca yolculukların başlamasıyla yollarda daha çok güvenlik amaçlı lastik bakımlarının itinalı ve uzman bireyler aracılığıyla inşa edilmesi gerektiğini söyleyen Michelin uzmanları, “Sizi ve aracınızı yola bağlayan bir birşey lastiğinizdir. Lastiğinize ne civarı iyi bakarsanız o da sizlere o civarı iyi bakacaktır. Lastiğinize ayıracağınız 10 dk sizi hayat ve yola daha iyi tutunmanızı sağlayacaktır”uyarısında bulunuyor.

Lastik bakımının yol ve trafik güvenliği amaçlı en mühim etmenlerden birisi meydana geldiğini söyleyen Michelin Pazarlama Direktörü Sertan Akçagöz, “Aracınızı yol ile teması yalnızca lastikleriniz aracılığıyla sağlanmaktadır. Aracınızın performans ve güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması amaçlı aracınızın bakımlı olması civarı lastiklerinde bir o civarı bakımlı olması gerekiyor. Frenleme ve virajlarda gerçek tepkimeleri alabilmek amaçlı diş derinliği,

gökyüzü basıncı ve gereken tüm bakımlarının tam anlamıyla inşa edilmesi gerekiyor. Lastikler yol tutuşu sağlamanın yanında aracınızın yükünü taşımak, sürüş ve manipülasyon anında aracınızı daha huzurlu muayene etmenizi sağlar”dedi.

Michelin, trafik ve yol güvenliği amaçlı yaptığı uzunca araştımalar sonucu olarak lastiğin bakımına karşı pekçok tavsiye hazırlayarak, yollarda yol güvenliği amaçlı üst kısmına düşen sorumluluğu mahaline getiriyor.

Lastik seçiminde uyumlu lastikleri tercih edin

Aracınıza lastik takarken, lastiklerin otomobil üreticisi aracılığıyla önerilen ölçülere, yük endeksine ve sürat sembolüne sahip olduğundan güvenilir olun. Aracınıza taktığınız lastiklerin tam 4’lü set şeklinde olmaması halinde, benzer aks üst kısmına çeşitli tipte lastik takmayın. Lastiklerinizi değiştirirken, en ideali tüm lastiklerin beraber değiştirilmesidir. Fakat Otomobilin ön ve arka lastikleri çeşitli oranlarda aşındığında bu her süre olası olmayabilir. Bu vaziyette, yepyeni lastiklerin arkaya takılmasını ve arkadaki şuanki lastiklerin de öne alınmasını sağlayın.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.