Lisede okuma yazma öğretilmeli

Lisede okuma yazma öğretilmeli

SARAY, Cumhurbaşkanımız, devlet ve partiler, politikanın dövüşleri tümü geçicidir. Esasında mühim görünenler de o civarı mühim değildir. Bu Sabah varlar, yarın yoklar. Bu Sabah onların, yarın ise başkalarının yarattığı krizlerle uğraşacağız.
Ama tüm bunların dışarısında daimi meydana gelen ve geleceğimizi tespit edilecek tek birşey var: O da “gençlerimiz”dir. Bu Sabah meydana gelen ve yetişen gençliğin yarın bu ülkeyi ek olarak güzele taşıyacağına inanırsak o zaman bugünün problemlerini, krizlerini gönül rahatlığıyla atlatabiliriz.
Şimdi soruyorum: “Bugünün gençliğinin hali, arasında bir sürü parlakları meydana gelmesine, bir sürü gelecek vaat edenleri yer almasına nazaran bizlere bu şekilde bir umut verecek seviyede mi?”
Bence değil ve bu da onların hatasından kaynaklanmıyor. Dünyanın değişim gösteren şartları, beyinlere darbe vuruyor. Yeryüzünde çoğunlukla durum bu şekilde, ama Ülkemiz’nin özel hali da var. Ülkemiz, dünyanın dışarısında bizzat de bir bir sürü kez çocuk beyinlere zalim bir saldırı içinde.
Ülkemiz’de var meydana gelen politik ve kültürel ortam, maalesef bu dönemin “Türk beyninin ölümü çağı”diye anılmasına ne amaçla olacak bir yöntemde ilerliyor.
Birkaç parlak beynin çıkıp uğraş etmesi, bu hali kurtarmaya yetmez. Inşa Edilmesi gerekli olan, ortada salgın hastalığa benzer ve beyin ölümlerine sokak açan vahim bir vaziyetin meydana geldiğini görüp bunu oluşturan şartlarla uğraş etmeye girişmektir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.