Makarna Kilo Aldırır mı


Makarna Kilo Aldırır mı

Makarna bir takım süre kolay bir akşam yemeği bir takım zamansa bir araya geldiği soslarla harika bir lezzete dönüşebilecek bir yiyecek. Tam da bu noktada birçoğumuzun aklında beliren bir soru işareti var; makarna kilo aldırır mı? Asalında bu problemin yanıtı çok tam olarak, makarna kilo aldırmaz! Makarnayı hazırladığınız yağlar ve soslar kilo aldırır.
Makarna karbonhidrat açısından zengin bir gıda türüdür ve karbonhidratlar vücuda gereksinimi meydana gelen enerjiyi verir. Şayet kilo almamak uğruna yararlı karbonhidratları almayı bırakırsanız beden gereksinimi meydana gelen enerjiyi kaslardan almaya başlar ve bu adele kaybına sokak açar. Buna Bağlı Olarak kilolardan kurtulmak ya da kilo almamak uğruna güzel bir birşeyler inşa etmeye çalışırken kendinize kritik kayıp vermiş olursunuz.
Makarna tüketirken bunu protein ve farklı sebzelerle destek vermek çok ciddi zira makarnanın içinde bulunan karbonhidratlar bedende bulunan enzimler açısından parçalarına ayrılıyor ve kandaki şeker düzeyinin yükselmesine sokak açıyor. Bu esnada beden kandaki şeker düzeyini normale indirmeye çalışırken daha çok insülin salgılıyor ve bu döngü vücudun yorularak bir daha aç hissetmesine sokak açıyor.
Tam bu süreçte İngiltere’deki Surrey Üniversitesi’ndeki akademisyenler açısından yapılmış olan bir denetim ile ilgili haber vermekte fayda var. Bu araştırmada makarnanın sıcakken değil de soğukken tüketildiğinde bahsettiğimiz açlık döngüsünün yaşanma sorunu ortadan kalkıyor. Bunun nedeni olarak da makarnanın piştikten daha sonra soğumaya bırakıldığında moleküler yapısının değiştiğini ve dirençli nişasta halinde tanımlanan bir yapı halini aldığını söylüyorlar. Bunun ardından vücudun makarnayı aynı lifler benzeri algıladığını, daha az miktarda glikoz ürettiğini ve bağırsaklardaki yararlı bakterilere destekçi meydana geldiğini söylüyorlar.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.