Makyaj Malzemelerinin Geçerliliği Ne Türlü Uzatılır

Makyaj Malzemelerinin Geçerliliği Ne Türlü Uzatılır

Makyaj malzemelerinin üstlerinde tek kullanma rehberi ve yanlarında verilen “nasıl daha uzunca ömürlü olur”ipuçları olsa her birşey daha pratik olabilirdi fakat bu üreticilerin birçok işine gelmezdi büyük ihtimal. Bu nedenle, makyaj malzemelerinin geçerliliği ne türlü uzatılır, ne türlü daha randımanlı kullanılır benzeri suallere cevaplar hazırladık.
Çoğumuzun başına gelir artık yarısı doluyken kuruyan ojeler. Bu benzeri vaziyetlerde yapmanız gerekli olan birşey çok temel. Evinizde kullanmakta olduğunuz tırnak koruma amaçlı ürünlerden birden çok damla damlatıp çalkalarsanız ojeleriniz tek daha sürülebilir duruma dönecektir. Bununla Birlikte bilhassa yaz mevsiminde buzdolabında saklamak ojelerin ömrünü uzatır.
Allık, pudra, far benzeri toz malzemelerinizin ömrünü uzatmanın tek karayolu onların nemle temasını engellemektir. Nemsiz tek ortamda mümkün olduğunca randımanlı tek süre saklanabilir. Şayet artık tek kaç kez kullanmanıza nazaran üstlerinde nitelik koyulaşmaları ve sertleşmeler görüyorsanız bunları tırnağınızın tersiyle hafifçe kazımanız yeteri kadar olacaktır.
Azalan fondötenlerinizi bundan önce kullanmakta olduğunuz ve az miktarda olan öbür fondötenlerle birleştirebilirsiniz. Tek Çok Kez kullanım alanına uyumlu olmasa da anı kurtarmanıza yeterlidir.
Göz kalemlerinizin daha uzunca ömürlü olmasını istiyorsanız açmadan tek gece önce buzdolabına koyun. Şayet vaktiniz yoksa 1/2 saat buzdolabında beklettikten daha sonra açmanız yeteri kadar olacaktır.
Maskara makyaj malzemeleri aralarında en duyarlı olunması gerekenlerdendir. Fırçada her geçen gün bakteri oluşacağından en yüksek 2 ayda tek ürün bitmemiş olsa bile değiştirmek gerekir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.