Momiji Nedir


Momiji Nedir

İlk bakışta oyuncak benzeri gözüken Momijiler, esasında yetişkinler amaçlı koleksiyon mahsulüdür. Bununla beraber tabiki her biri koleksiyon amaçlı almak zorunda değildir bu birbirinden sevimli bebekleri. Reçineden yapılmış olan ve her biri bir tek elde boyanan bu bebekler Asya stilinden esin almaktadır. Her birinin elle boyanması amacıyla de, benzer modelden de olsa, birbirinin tamamıyla benzer 2 tane Momiji çocuk bulabilmeniz hemen hemen imkânsızdır.
Yaklaşık 8cm boyunda meydana gelen Momijilerin aşağı bölümünde mesajınızıylatebileceğiniz bir kısım vardır. Bu detayı amacıyla kendisine bir görev da yüklenmiştir: Sevgiyi yay!
Sevgilinize, arkadaşınıza, kardeşinize ya da kime isterseniz ödül edebileceğiniz bir Momiji’nin içine ekleyeceğiniz not ile hediyeniz hepten manalı duruma dönecektir.
Momijilerin eskiyen Japon bebekleri Kokeshilerin çağdaş çeşidi meydana geldiği söylenmektedir. Fakat tabiki hem görünüm, benzer zamanda malzeme olarak birbirlerinden farklıdırlar. Bununla Beraber Momiji bebeklerin aşağı bölümünde bulunan not yazabileceğiniz bölme de bu bebekleri Kokeshi bebeklerinden farklılaştırmaktadır.
Momiji bebekler ile ilgili malum bir hata ise Japon menşeli olduklarıdır. Fakat Momiji bebekleri bir İngiliz markasıdır ve 2005 yılında 12 Momiji bebekten meydana gelen önce koleksiyon yaratılmıştır. İlk olarak İngiltere’nin minik bir kasabasında ufacık bir ofiste başlayan macera hemen evrensel duruma gelmiştir. an itibariyle ise İngiltere, Avusturya, Malezya, Avustralya, Şili, Tayland, Almanya, Kanada, Slovenya benzeri pekçok ülkede bulunan tasarımcılar harika ürünler ortaya çıkarmaktadır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.