Nasıl sarhoş olunuyor ile ilgili yararlı bilgiler

Nasıl sarhoş olunuyor ile ilgili yararlı bilgiler

İlk yudumla beraber, içki ağız ve yiyecek borusu ile temas ettikten ardından, kritik miktarda kana karıştığı önce durak meydana gelen mideye gelir. Fakat alkolün kana karışması en fazla ince bağırsaklarda olur.
Büyük bir bölümü ince bağırsaklarda kana geçtiğimiz içki, şipşak merkezi hudut sistemimizi etkilemeye başlar. Birden Çok dk ardından beyne geçerek hudut hücrelerini etkiler ve kısa mesaj iletimini yavaşlatır.
İçmeye aynı ritimde devam edilirse, beyindeki görme, balans, konuşma ve muhakeme ile ilgili hudut merkezleri etkilenmeye başlarlar. bu sırada alkolün baskılayıcı etkilerini yenebilmek amaçlı, kalp kası zorlanır ve nabız artar.
Biraz ek olarak içilirse bilinç kaybı meydana gelebilir. Ek Olarak da aynı ritimde devam edilirse, alkolün kandaki oram içki zehirlenmesi düzeyine ulaşır, solunum yetmezliği sebebi ile vefat kaçınılmaz olur.
Alkol çok yavaş yakılır. 100 gr saf alkolün vücutça yakılması tahmini 10 saat sürer.
Karaciğerde yakılan her bir gr içki amaçlı 7.1 kilokalori açığa çıkar. Yapılmış Olan araştırmalara yönelik ABD`de vatandaşlar evrensel olarak kalori ihtiyacının yüzde 10`unu alkolden karşılamaktadır. Alkoliklerde bu oran yüzde 50 olup kritik beslenme bozuklukları görülür.
Alkol karaciğer yetmezliği yakınında, kalp rahatsızlığı ve kanser rizikonunu de artırır. Beyinde hücre kaybına sokak açar, uzunca zamanda beyin hücrelerindeki dejenerasyon artar, psikiyatrik bozukluklar başlar.
Ama alkolün en kocaman tesiri, sıhhati bozmasının yakınında, aileleri ve arkadaşlıkları parçalaması, cezaevi ve hastaneleri doldurmasıdır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.