Nissan’ın sektör hissesi %3

Nissan’ın sektör hissesi %3

Nissan, Eylül ayı sonuçlarıyla 3 ana modelindeki satış rakamlarını bilgisini verdi. Hazırlanan bildiride Nissan’ın Eylül ayı içinde yüzde 3’lük Sektör payına eriştiği ve model satışlarında artışın sürdüğü kaydedildi. Nissan diğer taraftan yüklü alaka gören yüzde 0 getiri ile kredi kampanyasını talep üst kısmına Juke otomatik vites modellerinde sürdürdüğünü de belirtti.
Eylül ayı içinde toplamında 59 bin 990 tane piyasaya erişen otomotiv pazarında, bin 810 tane satış gerçekleştiren Nissan, yüzde 3 sektör payına ulaştı.
Nissan Eylül ayı neticelerinin yanında ile 3 ana modelinin de satış rakamlarına ilişkili olarak açıklama inşa etti. Hazırlanan izah etmeye göre;
3 senedir üst üstüne SUV segmentinde önder Qashqai modelinde senenin önce 9 ayı içinde 2 bin 935 tane satış meydana geldi ve Qashqai yüzde 7,3 oranında sektör payına sahip oluyor. Öte yandan Eylül ayı içinde 773 Qashqai satışı meydana geldi ve ay bazında yüzde 16,4 sektör payına erişti.
Yılın önce 9 ayı içinde spor bir otomobille bir SUV’un en cazip taraflarını buluşturan Nissan Juke’u 6 bin 899 birey satın aldı. Bu satış rakamlarıyla 9 maaş Sektör hissesini yüzde 17,1’e çıkaran Juke, Eylül ayı içinde ise 514 adetlik satışla yüzde 10,9’luk sektör payına sahip oluyor.
Tasarımıyla trend ikonu meydana gelen Micra ise Ocakta -Eylül 2011 çağı aralarında 2 bin 18 adetlik satış ile yüzde 2,3 sektör hissesi sahibi olurken, Eylül ayı içinde ise 354 adetlik satışla yüzde 4,5’lik sektör hissesi aldı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.