Öfke Denetimi İçin Gerçek Anahtar

Öfke Denetimi İçin Gerçek Anahtar

Eminim ki çöküntüden muzdarip pekçok birey vardır. Bazen öfkeyi gerçeğe uyumlu bir biçimde kontrol etmek zorlaşır. Ben öfkeyi vücudumuzdan geçtiğimiz ve dışarı atılması gerekli olan enerji olarak görüyorum. Şayet mühim meydana gelen şu ki, bunu ne türlü inşa etmeliyiz’ Natürel beden sistemimizin yaptığı bir takım birşeyler var ancak şayet şunlar topluluk içerisinde açığa vurulursa iğrenç görünebilir! Ben öfkeyi başka rastgele bir natürel fonksiyon benzeri, sözgelişi soluk almak, görüyorum. Bu yüzden, sinir idaresinin içini ve dışını bilmek amaçlı öncesinde kendinizle bağlantıya geçmelisiniz.
Şimdi öfkeyi ne türlü iyileştirme etmek gerektiğini anlatacağım. Başka bir insanı etkilemeden, emniyetli bir biçimde özgür bırakılmalıdır. Çoğunlukla yaptığımız, hudut bozucu hallerimizi sevdiklerimizin üstüne boşaltmak ya da sebepsiz yere bir tanesini suçlamaktır. Ne Amaçla hudut bozucu hallerimizi sevdiklerimize çektiriyoruz’ Kızgın oluşumuzun sebebinin onlar olmadığını bildiğimizde dahi. Yöntemde kızgın bir biçimde yürürken öfkenizi bir yabancıya boşaltır mısınız’ Yanıt “Hayır” olacaktır. Bilirsiniz ki, bunla bizzat kendinize başa çıkmalısınız.
Öfkenizin nedenlerini sevdiklerinizle konuşmanız öneri edilir. Duygularınız hiçbir zaman içinize atmayın, yalnızca öfkenizi boşaltmak amaçlı emniyetli yollar bulun. Sıkıntı, bunu uzunca zaman içinizde tuttuğunuzda başgösterir. Çoğunlukla ne amaçla kızgın olduğunuzu anlamayız şayet bilinçaltında siz bunu inşa ediyorsunuzdur. İçinizden geçtiğimiz duyguları aktarma üstüne yoğunlaşın.
Ben şuna inanırım, tutum ve duygularınızdan siz sorumlusunuz. Bu yüzden kendinizi gözlemleyebilmeniz amaçlı öncesinde kendinizi bilmelisiniz. Meditasyon, zihninizi rahatsınz eden duygulardan arınmak amaçlı yardım eden olabilmektedir. Böylelikle, incelediğimiz “içinizdeki sen”den haberdar olmak gerekir, duygularınızla bağlamak, öfkeyle başa çıkmanın anahtarıdır. Sinir ne iyidir ne de berbat. Vücuduzun sergilediği başka rastgele bir aksiyon gibidir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.