Organ bağışı amaçlı ter dökenlere bedava gsm telefonu

Organ bağışı amaçlı ter dökenlere bedava gsm telefonu

Beyin ölümü gerçekleşen hasta olanların uzuvlarının bağışlanması ve bu organların uyumlu hastalara nakli amaçlı özveriyle personel organ ve doku nakli koordinatörlerinin gsm telefonu masrafları hükümet aracılığıyla karşılanacak.

Sağlık Bakanlığı, organ nakli koordinatörlerine bedava gsm telefonu ve hat belirlemesi amaçlı tertip etmeye gitti.

Sağlık Bakanlığı Sıhhat Hizmetleri Genel Müdürü İrfan Şencan aracılığıyla Sıhhat Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun onayına getirilen makalede, Türkiye’deki organ bağışı dair meydana gelen gelişmelere işaret edildi.

Beyin ölümü bildirimi ve kadavra donör organizasyonunun organ ve doku nakli koordinatörlerince özveriyle yürütüldüğüne dair Şencan, bu görevlilerin organ bağışı, çıkarımı ve dağıtımı anında yüklü telefon müzakeresi yaptığını, bu müzakerelerin ise çoğunlukla mesai saatleri dışarısında gerçekleştiğini hatırlattı.

Kişisel telefonlar aracılığıyla gerçekleştirilen sık sık ve uzunca müzakerelerin, kişilere uyumlu fiyat yük getirdiğini ifade eden Şencan, Başbakanlık genelgesine göre zaruri hizmetler amaçlı bakanımız onayıyla gsm telefonu belirlemesi yapılabildiğini kaydetti.

Şencan, bu çerçevede, Bakanlıkça ortaya konulan organ ve doku nakli bölge koordinasyon merkezi ve donör kaynağı hastanelerde memur organ ve doku nakli koordinatörlerine, vazife en başında kullanılmak üzere gsm telefonu ve hat tahsis edilmesi isteğinde bulundu.

Müezzinoğlu, bu çalışanların haberleşme giderinin, mevzubahis Başbakanlık genelgesi doğrultusunda belirtildiği biçimde, müesseseleri aracılığıyla karşılanması isteğini uyumlu görerek onay verdi.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.