Otomobilde düşük petrol kullanımı bileşenleri


Otomobilde düşük petrol kullanımı bileşenleri

Akaryakıt artışlarıyla otomobiller ek olarak az kullanırken uzmanlardan da çok mühim tavsiyeler geldi. Seyirdeyken üç ayaklı bir uygulama ile petrol tüketimini önemli oranda düşürüyor.
Akaryakıt ücretlerinde meydana gelen artışlarla şoförler otomobillerini ek olarak az kullanırken uzmanlardan da çok mühim tavsiyeler geldi.
Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Kısım Başkanı ve Otomotiv Anabilim Dalı Başkanı Profesyonel. Dr. Kadir Aydın, “Araçlarda yüksek vites, düşük devir, sabit sürat mantığı en basit petrol tüketim uygulamasıdır”dedi.
Aydın, yaptığı bildiride, samimi yanmalı motorlara karşın yükselen istek karşısında otomotiv sanayisinin, son zamanlarda en ileri bilişim ile imalat gerçekleştiren sektörlerden birisi haline geldiğini iletti.
Enerji kaynaklarının randımanlı kullanılmasından etrafsal faktörlere, ekonomiden konfora civarı bütün konuları içeren otomotiv sahası içerisinde en dikkati çeken noktanın, yakıtlar ve petrol ekonomisi meydana geldiğini dile getiren Aydın, son zamanlarda yalnızca fosil orijinli yakıtlar değil, bununla birlikte muadil enerji kaynaklarından ele geçirilen yakıtların da kullanıldığını belirtti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.