Parfüm Seçiminde Nelere Uyarı Etmeliyiz? Parfüm Ne Türlü Seçilir

Parfüm Seçiminde Nelere Uyarı Etmeliyiz? Parfüm Ne Türlü Seçilir

Parfüm seçimi önemlidir… Seçtiğimiz parfüm karakterimiz, hayat tarzımız, iş dünyamız, iç dünyamız, beklentilerimiz ve ek olarak birçok konu hakkında ipuçları içeren. Tenimizle uyumlu kendimize en uyumlu parfümü seçmek civarı, seçtiğimiz parfümün gerçek zaman diliminde kullanıldığından güvenilir olmak da mühimdir. Başka Bir Deyişle gündüz ve gece çeşitli notalarla derlenmiş parfüm kullanmak geceyi gündüze gündüzü geceye karıştırmamak gerekir. Peki zaman içerisinde ve gece parfüm seçerken nelere uyarı etmeliyiz?

Gece ve gündüz için gerçek parfüm seçimi yapabilmek için öncesinde kokuları, ek olarak sonra bu kokuların hangi ortamlarda gösterişli olacağını ve parfümleri ortaya getiren notaların ne demek meydana geldiğini öğrenmiş olmak gerekmektedir. Başka Bir Deyişle parfüm seçimi, beğendim, sıktım, çıktım denilecek kolaylıkta tek aşama değildir.

Çiçek kokuları, baharatlı kokular, meyvemsi kokular ve oryantal olarak bilinen kokularla parfümleri 4 ana gruba bölmek gerçek olacaktır. Hangi kokuların ağırlıklı olarak karar sürdüğünü ise notalar belirleyecektir. Önce bu koku gruplarını tanımakla başlayalım.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.