Pirelli, Avrupa Gp’sine Narin ve Medium Lastiklerle Çıkıyor

Pirelli, Avrupa Gp’sine Narin ve Medium Lastiklerle Çıkıyor

İzmit’te ürettiği altı çeşitli tipte F1 PZero ile Formula 1’e lastik imkanı sunan Pirelli, ilk defa Kanada GP’sindeki özgür antrenmanlarda test ettiği yepyeni beyaz rengarenk medium lastiğini, Valencia’da yapılacak meydana gelen Avrupa Grand Prix’sinde görücüye çıkıyor. 24-26 Haziran 2011 hafta sonu yapılacak Avrupa GP’sinde yepyeni medium ve narin lastikler takımların kullanımına takdim edilecek.

Sezon önce Valencia’da pekçok özel test gerçekleştiren Pirelli, Avrupa GP’si amaçlı beyaz rengarenk medium lastikleri basit lastik olarak sunarken, sarı rengarenk narin lastiği opsiyon olarak sunuyor. 2008 senesinde ortaya konulan ve çağdaş mimarisiyle değinen il içerisinde bulunan Valencia pisti 5.419 metre uzunluğa sahip. Valencia hem bir de Monako ve Kanada’nın sonrasında sezonun üçüncü cadde pisti olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Nihai derece düzgün bir yüzeye sahip meydana gelen Valencia pisti tam gaz gidilen uzunca

düzlüğü izleyen keskin dönüşleriyle lastikler üstünde önemli bir yük oluşturuyor. Formula 1 sezonunun en fazla viraja sahip pisti meydana gelen Valencia’da 25 viraj yer ediniyor. 57 tur yapılacak meydana gelen Avrupa GP’sinde gökyüzü sıcaklığının 29 derece dolaylarında ve pist sıcaklığının ise sezonun en dik düzeyde olması bilave ediyor.

Pirelli Motorsporları Direktörü Paul Hembery “Bu sezon nihai derece merak veren ve bir o civarı ad huzurlu cadde yarışları izledik. Bilhassa Kanada, yağmurun da tesiriyle bu sezonun en merak veren yarışı olarak öne çıktı. İzleyicinin geçiş olanağının az meydana geldiği Valencia’da da aynı bir heyecana tanıklık edeceğine inanıyorum. Tabanın tipi, sokak gerekliliği, gökyüzü gerekliliği ve de en ehemmiyetlisi gökyüzü sıcaklığı kolay değil bir yarışa işaret etmekte. Bütün bu kolay değil gerekliliği göz önüne alarak yepyeni medium ve narin lastiğimizi takımların kullanımına sunuyoruz. Böylelikle evvelki yarışlarda meydana geldiği benzeri takımlar çeşitli taktikler belirleyebilecek, ki bu da heyecanın çoğalması manasına geliyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.