PLUTO TV

PLUTO TV

Milenyum kuşağı çoğalış eskiyen türde tv seyretmiyor. “Linear seyretme” olarak bilinen o eskiyen stilde, oturma odasındaki ekran açılıyor ve kanallar sizlere hangi sırayla ne sunarsa koltuğa yayılarak izleniyordu. Yepyeni dönemin teknolojileriyle bu âdet tamamıyla değişmek üzereydi. Çoğalış izleyici istediğini aradığı süre, talebi yerde ve aradığı sırayla izliyordu.
Bu Netflix’lerin, Hulu’ların dünyasıydı çoğalış. Ama bu yepyeni trend, sürpriz öğesinden tamamıyla mahrum. Eskiyen linear TV seyretme günlerinde izleyici kanalın ona sunabileceği sürprizlere ve bizzat amaçlı uyumlu bulacağı programlara açıktı.
Bu da işe belli bir süre merak katıyordu. Yepyeni stilde “internet streaming TV”de bu ihtiyacın karşılanamadığını farklılık eden Pluto TV isimli bir teşebbüs, eskiyen çeşit linear izlemeden meydana gelen yüzlerce kanalı ansızın izleyicisine çıkarmaya başlamış. “Streaming” teknolojisini “linear” izleme imkanı sağlamak amaçlı kullanıyorlarmış. Ben de bu yepyeni deneyi yakından izleyip neticelere bakacağım.
22 bin dolara bir tablet almaya ne dersiniz? “Bu da olmaz” demeyin; zira Microsoft bu tutardan satılan bir tableti indirilmeye sürdü. Ismi Surface Hub. Konferanslarda, toplantılarda kullanılmak üzere üretilmiş kocaman ekranlı bir TV görünümündeki bu tablet, prezentasyonların son derece etkili, güzel bir biçimde yapılmasını temin edecek teknolojiyi içeriyor. Bir tablette yapabileceğiniz her şeyi ek olarak kocaman, ek olarak güzel ve ek olarak tam olarak görünümlü yapmanıza olanak veriyor. İş dünyasında ve hükümet ünitelerinde şimdiden fenomen olmaya başladığını da söylemeliyim.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.