PSA Grubu, elektrikli araçta Avrupa pazarının lideri

PSA Grubu, elektrikli araçta Avrupa pazarının lideri

Yeni nesil şehir içi kullanım alanına yönelik elektrikli araçlarının piyasaya sunulmasından bir yıl ardından, PSA Grubu, tahmini % 30’a büyüyen pazar payıyla Elektrikli Otomobil sektöründe Avrupa’nın öncüsü oluyor.

PSA Grubu, Peugeot iOn ve Citroën C-ZERO ile 2010 seneyin sonundan bu yana Avrupa sektöründe elektrikli araçları ticarileştiren önce üretici oluyor. Bu ürünler, yeniden 2010 senesinde piyasaya getirilen 2 elektrikli ticari otomobil Peugeot Partner Origin ve Citroën Berlingo First ile bitti. Grup, bu dönemde tahmini 4 000 elektrikli Otomobilin teslimatını inşa etti ve 6 000’den pek sipariş aldı.

İlk süreçte, satışlar ağırlıklı olarak B2B müşterilere inşa edildi. Filolar, çok uluslu şirketler, mahalli yönetimler ve kuruluşlar satışların % 90’ını oluşturdu. Örnayrıyeten, General Electric, Deutsche Bahn, SNCF, Kone, Airbus, EDF, GDF Suez, Allianz, Europcar, ChoosEV ile beraber partner ulaşım projeleri uygulamaya kondu.

Elektrikli erişimin potansiyeline inanan PSA Grubu alıcı tabanını elektrikli otomobillerin avantajlarından hoşnut meydana gelen minik ve ortada ölçekli işletmelere ve “erken benimseyen” ferdi alıcı kesimine genişletmeyi amaçlıyor.

Elektrikli otomobillerin geliştirilmesi bununla beraber ulaşım hizmetleri sistemi Mu by Peugeot ya da Citroën’deki Call davet hizmeti benzeri yepyeni bir ulaşım kavramına dayanan çözümlerin geliştirilmesinden de geçiyor.

Elektrikli otomobil, araba üreticileri, mahalli kuruluşlar, şirketler ve kişilerin beraber üstesinden gelmek zorunda oldukları etraf zorunluluklarını karşılamayı planlayan Grup stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Grup müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan, petrol kullanımı ve CO2 emisyonları istikametinden köklü değişimlere müsaade verici teknolojik çözümleri yaşama geçiriyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.