Sağlıklı cilt sıhhatli bedenin yansıması

Sağlıklı cilt sıhhatli bedenin yansıması

Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, sıhhatli tek cildin sıhhatli tek bedenin yansıması meydana geldiğini ifade etti.

Yiyip içilen her meyve ve sebzenin cilt sıhhati amaçlı kocaman ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, “Cilt güzelliği amaçlı ne türlü detokslar; Antioxidan dayanak alınabilir. Gün Içerisinde 10-12 bardak su, beta carocilt, C ve E Vitaminleri, Bolca yeşil yapraklı sebzeler, lahana, pazı, havuç, biber. Cilt amaçlı bolca su ve bol oksijen gereken. bu sırada mutlu olmak hormonu meydana gelen serotonini unutmayalım, mutluyken kan akışı dengelenir, cilt pembeleşir ve güzelleşir. Cilt amaçlı yemeği unutmayın; Antioksidanları kullanın, cildi ve damarları korur.

Vitamin E ve C, Beta Karocilt, Selenyum: Meyvelerde, Sebzelerde, Fındık ve Tahıllarda mevcuttur. Neler yemeliyiz- Karatonidler ve Flavonidler. Meyveler: Böğürtlen, Yaban Mersini, Elma; kiraz, Siyah Erik, frambuaz, kızılcık, çilek, avokado, portakal, kırmızı üzüm. Sebzeler: Brokoli, Zencefil Kökü, Sarımsak, Kırmızı Lahana, Koyu Yeşil yapraklı sebzeler, (Ispanak benzeri), Kırmızıbiber, havuç, soğan, domates. Yağlı tohumlar: Fındık, Ceviz. Tahıllar: Yulaf ezmesi, kabuklu pirinç. Yazın bilhassa ambalajlı, rafine( işlenmiş) gıdaları tüketmeyin. Kıtır meyve ve sebze tüketmeye itina gösterin. Katkı maddelerinin tümü toksindir, başka bir deyişle zehir. Zehir bedende yağların toplanmasına ne sebeple olurlar”diye sohbet etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.