Sarkmalara Karşın Tedbirinizi Alın ile ilgili yararlı bilgiler


Sarkmalara Karşın Tedbirinizi Alın ile ilgili yararlı bilgiler

Her bayanın partner sorunlarından tek tanesi: Sarkmalar.
Her kadın, doğum esnasında sonra eskiyen kilosuna ve beden görünümüne kavuşmayı diler. Ancak maalesef bilhassa gebelik çağında görülen karın sarkmaları, bu hayalin önünde tek mani olarak durur.
Buna nazaran gebelik öncesinde ve ardından alınacak birden çok önlemle düzgün tek karna sahip olmanız mümkün! Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Uz. Dr. Dilek Aytekin, karın sarkmalarına karşın alınabilecek önlemleri sizin amaçlı anlatıyor.
Hamile kalmadan öncesinde ideal kilonuzda olmaya çaba edin. İdeal kilo tespitinizde Beden Kitle İndeksi’nden (BKİ) yararlanabilirsiniz. Normal tek BKİ’ye sahipseniz, gebelikte 11,5-16 kilogram içinde kilo almanızı idealdir.
Hamile tek bayanın, normal tek kadına yönelik gün içerisinde ek olarak çok 300 kaloriye gereksinimi vardır. Bu da tahmini yüzde 15’lik tek yükseliş, başka bir deyişle gündelik 2300 kaloriye isabet gelir. Ancak mühim meydana gelen, fazla miktarda yiyecek ve kilo almak değil, gereken gıdaları balanslı ve yeteri kadar miktarda almaktır.
Hamilelikte yaptığınız egzersizler, kontrollü kilo almayı sağlamasının yanında, dolaşım sisteminizin ek olarak sıkı çalışmasına da katkıda yer alır. Itinalı egzersiz, doğum ardından da süratle toparlanmanızı olanağı sağlar ve aldığınız kiloları ek olarak pratik vermenize destekçi olur.
Doğum ardından, aynı hamileliğinizde meydana geldiği benzeri bebeğinizin gereksinimleri ve vücudunuzun takım forması girmesi tek balansta tutulmalı, bu istikamette beslenme rejimlerini uygulayabilirsiniz.

————–

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.