Şebeke suyuna atık su karıştı

Şebeke suyuna atık su karıştı

Afyonkarahisar’ın Akharım Beldesi’nden, birden fazla birey ishal ve istifra (istifra (istifra (kusma))) şikayeti sebebiyle Sandıklı Hükümet Hastanesi’ne müracaat etti. Hastalara müdahale eden sıhhat ekipleri, bireylerin içtikleri sudan mikrop kaptığını tespit edildi. Serum bağlanan vatandaşlar rehabilitasyona alındı.

Hastaneye rahatsızlanan yakınların getiren Hürem Öztürk, beldede 2 gündür istifra (istifra (istifra (kusma))) ve ishal olaylarının görüldüğünü belirtti. Ağ suyuna dışarıdan su karıştığını ifade eden Hürem Öztürk, “Devamlı kullandığımız ağ suyu. Fakat su amaçlı sıhhatsiz raporu verildi. Sudan kaynaklı yüzün üstünde birey hastaneye kaldırıldı”dedi.

HAYATİ TEHLİKE YOK

Beldede sıhhat ekiplerinin sudan numune aldığını, yurttaşlara da gereken uyarıların yapıldığını söyleyen Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan “Bugün akşam saatlerinde Akharım Beldesi’nde ishal olayları sebebiyle birçok yurttaşımız hastanemize müracaat etti. an itibariyle yurttaşlarımızın her hangi tek yaşamsal tehlikesi yok. Şayet her ihtimale karşın gerek İlçe Sıhhat Müdürlüğü gerekse Sandıklı Hükümet Hastanesi’nde tedaviler devam ediyor, analizler yapılıyor. Analiz ve araştırmalar neticesinde bu hastalıkların nerden ve ne türlü meydana çıktığı belli olacak”dedi.

Hastanelere müracaat eden 90 bireyin tedavileri ayakta inşa edildi. 20 birey de Akharım Beldesi’ndeki 20 birey sıhhat ocağında rehabilitasyona alındı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.