Seni İçine Sıkıştıran Zindana Selam De

Seni İçine Sıkıştıran Zindana Selam De

Bazen uzaklara dalıp gidersin, üzüntü zannederler fakat üzüntü değil. Yepyeni fikirlere bakmak ve onları rastlamak amaçlı bakarsın.. Uzaklar Uzaklar o uzaklarda neler yok ki.. Belli Bir Süre sevgi, belli bir süre düşünce, belli bir süre yarın, belli bir süre anlamsızlaşan sırlar, çözülmeyi bekleyen sualler, küçük bir gülüş belki de kim bilir geliyor olacak… Laf söylenmez bazen yalnızca bakılır ve bu bakış bin söze bedel olabilir.. O bedel bakışın esrarengizliğinden değil, amaçlı kendine sığmayışındandır. İçine sığmayan bir senle hayatını sürdürmek ve orada mapus olmak.. Zaman geldiğinde bağımsızlığına kavuşacağı o günün hayalleri ile içerisinde ki zindana kitler kendini.. Bilir ki o zindan olgunluğun değil, bilgeliğin zindanı.
Bilgeliğin zindanından bağımsız kalacak o bugünü beklemez, o zindanda o özgürlüğe hazırlanır. Özgürlüğü uzaklarda aramk nice yanılgıdır.. oraya gittiğinde o bağımsızlık ne türlü görünecek onu hayal etmektir, uzaklar.Uzaklara bakmak o özgürlüğün provasıdır. Bağımsızlık o afaki kurabilme cesaretini gösterip ona göz kırpmak ve akabinde gitmektir. Yalnızca uzaklara baktım.. Göreceğim neydi bilinmez.. Belki o zindandan arınmak istemeyeceğim, belki de o zindandan çıkıp yepyeni zindanlara gireceğim.. Belki muvaffak olabilir, belki başarmaz.. Neticede o uğut, umut ve o zindan yalnızca bana ilişkin olacak. Sorun çeker bazen ağlarsın, bazende kafanı kaldırır, sen benim değil dersin. İçimizdeki o zindadana selam deyip, bizi neye hazırladığına bakarız. O hazırlandığımız ne ise özgürlüğümüzde o olacaktır.. Uzaklara baktım ne görmeyi bekliyordum bilmiyorum ama anladıklarım sayılamayacak civarı çok ve içtendi.. İçinizde ki zindana selam deme vakti..

Bu vücut bazen bizi kaldıramaz ve zindanımız olabilir. Onun içerisinde kendimizi kanıtlayamaz ve hayallerimiz kısıtlar durur.. Bu yüzden bilgelik zindanı, vücut zindanını geçemiyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.