Shell’in, emniyet kemeri simülatörleri Kayseri’de

Shell’in, emniyet kemeri simülatörleri Kayseri’de

Trafik Güvenliği Haftası alanında Kayseri’de gerçekleştirilen etkinliklerde Shell’in, emniyet kemerinin yaşamsal ehemmiyetini deneyimleten simülatörleri ilk gününde halktan yüklü alaka gördü. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda tertip eden tören sonrasında, Shell’in simülatörlerinin ilk denemesini Kayseri il protokolü inşa etti. Zaman boyu aynı ritimde devam eden eğitici kutlamalar ve simülatör aktiviteleri 15 Mayıs 2012 tarihine civarı kentin ilginç noktalarında aynı ritimde devam edecek.

Sürücülerin, yolcuların ve yayaların yollarda emniyetli biçimde gezi etmelerini karşı duyarlılığının artırılması ve 7’den 70’e her kesimde yollarda emniyet şuurunun geliştirilmesine karşı farklı öğrenim ve aktivitelerin yürütüleceği Trafik Güvenliği Haftası bu sabah tertip eden açılış merasimiyle başladı. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve Kayseri Valisi Mevlüt Bilici enbaşta olmak üzere il protokolünün yanında Shell & Turcas yöneticilerinin de katıldığı törenden ardından il protokolü aktiviteleri gezdi ve Shell’in simülatörlerini bir an önce denedi.

7 ve 8 Mayıs günlerinde Cumhuriyet alanında heyeti olacak meydana gelen Shell’in devrilme ve çarpma simülatörleri ile içki miktarının idrak etme yeteneğini etkileme oranını yansıtan içki gözlüğü faydalanılarak bütün sürücülere ve halka öğrenim verilmeye başlandı ve zaman boyu çok yüklü alaka gördü. Kayseri Valiliği, Megakent Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın, Shell & Turcas idaresinin ve Shell Sompet bayi’nin de dayanak verdiği kutlamalar, 15 Mayıs 2012 tarihine civarı kentin ilginç noktalarında sürecek. Katılımcılara şerit film CD’leri, boyama kitapları, görüntü malzemeler ve otomobil çıkartmaları dağıtılacak. Kutlamalar ile ilgili haber verici Shell Avrupa Sokak Emniyeti Müdürü Hülya İnci, “Trafik kazalarındaki yaralanma ve ölümlerin kocaman kısmı yüksek sürat, emniyet kemeri kullanmama ya da uyarı kaybından kaynaklanıyor. Shell & Turcas olarak biz yollarda emniyeti bütün faaliyetlerimizde dayanılmaz önce onay ediyoruz ve toplumun bu konudaki şuurunun çoğalması amaçlı de geniş kutlamalar düzenliyoruz”diye konuştu.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.