Şirket manzaraları: ‘Oyum Evet’ demeye çekiniyor musunuz? Uydurma söyleyin

Şirket manzaraları: ‘Oyum Evet’ demeye çekiniyor musunuz? Uydurma söyleyin

Ekranlarda, hatta de Evet yanlısı kanallarda, bağıra çağıra Hayır propagandası yapıyor…Sonra da hiç utanmadan, “Özgür değiliz. Üstümüzde stress var, Hayır demeye korkuyoruz” diyorlar!Aslında günlük yaşamda, sözgelişi dostluk ilişkilerinde mekanizma tam aksi şekilde işliyor:
Kemalistler, Evetçi avına çıkmış durumda.Çevrelerindeki Evetçi hainleri tespit edilip yüklü bir suçlama bombardımanıyla Hayıra döndürmeye çalışıyor… Başaramazlarsa işi Evetçiyi gruptan dışlamaya civarı vardırıyorlar. Aşağıda, biri bayan, ötekisi adam, iki okurumuzdan iştirak eden iletiler var. Bakın neler yaşıyorlar:
Ben 34 yaşında, ‘Beyaz Türk’ deyim edilen kesimden, inanç ile bağları gevşek, Bilkent mezunu, alkol içen, eteğimin

boyuna karışılmasını elbette ki talep etmeyen bir yönetici kadınım.Siyasetle birçok alakalı olmamakla beraber Anayasa paketini inceledim. Yetmez ama Evet, diye düşünüyorum.Fakat bunu kocam ve birden çok yakın arkadaşım dışarısında kimseye belli etmemeye çalışıyorum.Ucunda aforoz edilmek var çünkü!Benim çevremde göğsünüzü gere gere Hayır damacı, bayram tatilinizi erken keserek gelip kesinlikle Hayırı basmalı, Tayyip’e haddini bildirmelisiniz.Bir de şu şekilde bir birşey söyleniyor: ‘Hayır’ diyecekler üstünde kocaman stress yaratılıyormuş! Açık açık ‘Hayır’ demekten korkuyorlarmış. Tamamıyla uydurma.Tam tersine, alkışlanan, itibar gören onlar, dışlanansa biz Evetçiler. Asıl stress şüphesiz ‘Evet’ diyecekler üstünde yaratılıyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir