Skid Row Biyografi hakkında faydalı bilgiler


Skid Row Biyografi hakkında faydalı bilgiler

Skid Row, 1986 senesinde Amerika´nın New Jersey şehrinde bassist Rachel Bolan ve gitarist Dave “the Snake” Sabo aracılığıyla heyetti. Gitarda Scotti Hill, bateride Rob Affuso ve vokalde de Sebastian Bach´ın katılımıyla 1987 senesinde klasik kadrolarını oturttular. Birleşik Devletler´in doğu bölümünde farklı barlarda/kulüplerde çalarak isimlerini duyurmaya çalıştılar.
Yakın dostları Jon Bon Jovi´nin de takviyesi ile,Dave Sabo Atlantic Records ile grup yerine bir protokol imza atmayı başarmıştı. 1989 seneye gelindiğinde, önce albümleri meydana gelen “Skid Row”u indirilmeye sürdüler ve “18 and Life”, “I Remember You”, “Youth Gone Wild” benzeri hit şarkılar çıkararak kocaman muvaffakiyet elde ettiler.
Vokalist Sebastian Bach´ın coşkusu ve asi stili, grubun evrensel profilini oluşturmuştu ama bununla birlikte Bach´ın şahsi olarak düşüşünde de bu stil oyun oynayacaktı. Grup, hemen hemen tamamıyla “Olay sunmaya meğilli” meydana gelen Bach´ın hadiseleri ile anılmaya başladı.
Grubun dinleyicileri aracılığıyla “Şişe Kazası” olarak adlandırılan bir olayda Sebastian Bach; sahneye fırlatılan bir şişenin kendisine denk etmesi sonrası şişeyi kalabalığa gerçek fırlatmış ve kenarda duran suçsuz bir kızı sebebinden vurmuştu. Sonrasında kalabalığın içerisine atlayıp şişeyi atan birey meydana geldiğini öne sürdüğü dinleyiciyi takip etmiş ve kavga etmeye başlamışlardı. Dövüşün sonrasında Bach gözaltına alındı ve bu durum, grubun 1990 senesinde indirilmeye sürdüğü “Oh Say Can You Scream?” isimli videoda görülebilir.
Daha sonra Bach, üstünde bir anti-eşcinsel sloganı meydana gelen “AIDS öldürür, ibneler (esasen) ölüdür” yazan bir tişört ile fotoğraflanmıştı. İlk olarak MTV´de bununla alakalı şaka yapmış ve sonrasında da özür dileyip AIDS ile uğraş eden bir müesseseye yardımda bulunmuştu.
Grup ise öbür taraftan çalışmalarını sürdürüyordu ve 1991 senesinde, 2. albümleri “Slave to the Grind”ı çıkarttılar. Albüm, grubun Bach sebebinden basında berbat lanse edilmesine nazaran Amerikan listelerine bir numaradan giren önce metal albümü olacaktı. Bu kez önce albümde ki başarıyı hepten geliştirmişlerdi ve Pantera ile Guns N´ Roses´ında arasında yer aldığı bir bölüm populer grup ile hayat turnesine çıktılar. İlk albümde, fazladan o zaman revaçta meydana gelen “Hair Metal” modasını takiben bir iş çıkarmışlardı ama Slave to the Grind albümünde daha katı bir sound yakalayıp albüme ismini verici parça ve “Mudkicker” benzeri şarkılarda Thrash Metal´in hududuna yaklaşmışlardı. “Get the Fuck Out” şarkısının mahaline “Beggars Day”i koyarak oluşturdukları “Temiz” sürüm ile,bu şarkıyı albümden çıkarmamış oldukları tam aksi bir sürüm olmak üzere albümü iki farklı biçimde indirilmeye sürmüşlerdi. Yakalanan bütün sükseye nazaran, albüm listelerde uzunca zaman kalmayı başaramadı. Hayat turnesinin sonrasında bir zaman ara verdiler ve bu zaman içinde kimi kadro değişiklikleri yaşandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.