Soğuklarda hastalıklara kapınızı kapatın

Soğuklarda hastalıklara kapınızı kapatın

Kış aylarında birçok hastalığın görülme oranı yükseliş işaret etmektedir. Mevsimsel değişimler neticesi fit düşen bağışıklık sistemini güçlendirecek tedbirler almak, kış mevsiminde sıhhatli kalmanın en mühim yöntemlerinden biridir. Uz. Dr. Bağımsız Mollaoğlu, kış hastalıklarından korunmak amaçlı alınması gerekli olan tedbirler ile ilgili haber verdi.

Kış aylarında çocuklar, ihtiyarlar, hamileler, kalp, tansiyon, şeker, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı benzeri kronik rahatsızlıkları olanların; ilgisiz algınlığı, grip, sinüzit, bronşit ve zatürre benzeri hastalıklara karşın daha bilinçli olmaları mühimdir.

Kışın da egzersiz inşa etmeye aynı ritimde devam edin
Güçlü tek bağışıklık sistemine elde etmek amaçlı önce hamle, sıhhatli hayat stratejilerinin uygulanmasıdır. Sigara ve öbür tütün ürünlerinin yanında alkolden uzak durmak mühimdir. Gündelik itinalı egzersiz

gerçekleştirmenin bağışıklık sistemi üstünde pozitif tesiri meydana geldiğini araştırmalarla ortaya çıkartılmıştır. Bu sebeple enfeksiyonların en sık sık görüldüğü kış aylarında spora ara vermeyip, itinalı tek biçimde egzersiz inşa etmeye aynı ritimde devam edilmelidir. Dikkat edilmesi gerekli olan öğe ise mevsime uyumlu elbiseler ve aksesuarlar kullanılmasıdır. Yetişkin tek bireyin gün içerisinde aşağı yukarı 6-8 km yürümesi gerekiyor. Bu faaliyeti açık havada yapmak; gereksinim meydana gelen direnç, zindelik ve enerjiyi hepten artırır.

Uykusuz kalmayın
Vücut direncini artırmak amaçlı yeteri kadar zamanda uyumak gerekir. Yetişkin tek birey, gün içerisinde yedi-dokuz saat uyumalıdır. Kalp atımları, kan basıncı ve solunum sayısı uyku esnasında düşer. Bununla Birlikte vücuda faydalı hormonların salınımı uyku esnasında yükseliş gösterir. Yeme içme benzeri beden restorasyonu amaçlı çok mühim meydana gelen uyku, balanslı ve itinalı olmalıdır. Uyku amaçlı en ideal saatler gece 23.00 ile erken 07.00 arasıdır

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.