SÜPER MAZOŞİST

SÜPER MAZOŞİST

“Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist” isimli bir film var. Ben bu filmi New York’tayken bir yeraltı video dükkânında yapılmış olan gösterimde takip ettim. Akabinde da anlaşılacağı benzeri, fazla uçta mazoşist meydana gelen Bob Flanagan’ın yaşamı anlatılıyordu filmde.
Filmin ismi “Sick” başka bir deyişle “Hasta” diye başlıyor. Kendisine bu civarı pek acı verilmesinden cinsel açıdan zevk duyabilecek bir insanı “hasta” diye adlandırmak normal geliyordu bana.
Filmi gözünüzü kaçırmadan seyretmek hayli zordu. Zira Bob Flanagan, kendisine eş olarak tercih sadist kadınla beraber o kadar fantastik ve eziyet kategorisine girmesi gerekli olan işlere girişiyordu ki bakmaya tahammül edilmesi dahi zordu.
Evet ben de bu türde fazla uçta mazoşistleri hasta diye adlandırmaktan yanaydım. Ama ardından bir insanın ne türlü bu gibi olabildiği dair yapılmış olan biyolojik izahları yardım talep etti bir sürü da üzüldüm ve içim acıdı.
Böylesine fazla uçtaki mazoşistler, çoğunlukla çocukluğunda yüklü kederli hastalıklar geçirenlerden çıkıyormuş.
Çocuklar çektikleri acının tesirini azaltmak amacıyla iyi ve harika birşeyler düşünmeye çalışıyormuş; böylelikle beyinleri acı sürerken iyi ve harika birşeyler düşünmeye alışıyormuş. Bir zaman ardından beyin acıyla keyfi beraber düşünmeye başlıyormuş.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.