Tesettürlü önce rektöre alkış

Tesettürlü önce rektöre alkış

Dicle Üniversitesi Rektörü Profesyonel. Ayşegül Jale Saraç, Türkiye’nin önce tesettürlü rektörü oluyor. Bu verdiği kararı saygıyla karşılıyorum ve samimi destekliyorum.
Bu, deist meydana geldiğini açıkça beyan etmiş bir insanın sevimlilik inşa etme gayreti değildir. “Bakın, dinsiz olmama nazaran ben ne civarı açık fikirliyim, dindarların tercihlerine ne civarı da saygılıyım”gösterisinden ibaret bir birşey de asla değildir. Yalnızca geçen gün yazmış olduğum, “CUMHURIYET HALK PARTISI, dindarlarla konuşma yöntemini bulmalı”yazımın yolunda bir yürüme çabasından ibarettir bu. Şayet CUMHURIYET HALK PARTISI bu konuyla alakalı düşünecekse -ki düşünmezse intihar etmiş olacakben de bir seçmenleri olarak onlara dışarıdan katkıda bulunmalıyım diye tahmin ediyorum. Tam da “Seküler olmak, laiklik, kamusal meydan nedir?” konularını pratikte ne türlü anlatsam diye çabalarken bu güzel bilgi Dicle Üniversitesi’nden geldi.
Bu bilgi yalnızca bir bayanın bağımsız iradesiyle bizzat ile ilgili aldığı hükümden ibaret değildir. Bu esasında gerçek okumayı bilirsek Türkiye’de bir yepyeni yaşamsal diyalog oluşturmak amaçlı ihtiyacımız meydana gelen her kavram üst kısmına düşünme imkânı verici güzel bir gelişmedir.
Bizler ve enbaşta CUMHURIYET HALK PARTISI, “laiklik mahaline seküler tanımı”nı yapmalı, “Kamusal meydan nedir?” diye düşünmeli ve entelektüel yeterliliği olanlar da Jürgen Habermas’ı okumalı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.