Toyota’dan “Sakaria” marka otomobil


Toyota’dan “Sakaria” marka otomobil

Bilim, Endüstri ve Bilişim Bakanı Nihat Ergün, Toyota’dan Ülkemiz’deki imalat hanesinde “Sakaria” ismiyle yeni bir model üretmesini istek etti.
Bilim, Endüstri ve Bilişim Bakanı Nihat Ergün, Toyota Hayat Başkanı Fuijo Cho’dan Ülkemiz’deki fabrikasından “Sakaria” ismiyle yeni bir model üretmesini istek etti. Başkan Fuijo Cho, dikkatini çeken bu öneri karşısında, Başkan Yardımcısına “Bu önerileri not alalım, takibini de siz yapın. Çok enteresan buldum”diye konuştu.
Bakan Ergün, Japonya gezisinin üçüncü gününde Toyota Hayat Başkanı Fuijo Cho ile Toyota’nın Nagoya şehrindeki fabrikası Toyotocity’de bir araya geldi.
Toyota Hayat Başkanı Cho’nun, Ülkemiz’yi ve Toyota’nın Ülkemiz’deki fabrikasını çok önemsediğini, bu fabrikada bizzat enerjisi ve gayretlerinin meydana geldiğini söylediğini aktaran Ergün, Toyota Hayat Başkanı Cho’nun Ülkemiz’ye karşın kocaman bir sempatisinin meydana geldiğini anlattı.
Bakan Ergün, Toyota Başkanı Cho’nun, Sakarya’daki fabrikanın 180 bin otomobil üretim kapasitesine sahip meydana gelmesine nazaran, en pek 80-90 bin üretim yapmasını yeteri kadar bulmadıklarını, Ülkemiz’deki fabrikayı tam kapasiteye ortaya çıkarmak talep ettiklerini dile getirdiğini ifade ederek, Cho’nun, “Mutlaka tam kapasiteye çıkmak talep ediyoruz. Bu konuda sizin önerileriniz olabilmektedir mi?”diye sorduğunu aktardı.
Ergün ise Toyota’nın üretimini artırması ile ilgili bir dizi önerileri meydana geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:
“Ticari otomobil üretim fikrimizi yine canlandırmamızın sıkı olacağını tahmin ediyorum. Ülkemiz hafif ticari otomobil imalatının merkezi haline gelmeye başladı. Ülkemiz bu konuyla alakalı kocaman olgunluk kazandı. Hafif ticari otomobil üretimi, kapasitenizin de artırılmasında mühim bir adım olabilir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.