Türbanlılar, açıklara stress inşa ediyor mu

Türbanlılar, açıklara stress inşa ediyor mu

Oran, hazırlık kısmında ve birinci sınıfta yuvarlak hesap yüzde 50.Orada hem bir akademik, hem bir de yönetimsel görevlerde personel arkadaşlarım var.”Eğer başörtü özgür bırakılırsa… Örtülüler, örtüsüzlere, kapanmaları amaçlı stress yapar” deniyordu. Burada vaziyet ne?Arkadaşların yanıtı çok ilginçti:
“En minik bir zorlama bile yok… Ama ne var biliyor musun? Bir Takım türbanlılar, öbür bir takım türbanlılara, ‘Sen de çok açıldın’ filan diyor…”Türbanlı kızlar içinde, vasatinin ötesinde makyaj yapıp, kapalı da olsa albenili elbiseler filan olursa… “Daha tutucu”, “daha muhafazakâr” olanlar, bu şekilde söz çakıyormuş. Özellikle

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın girişimlerinden hemen ardından, pekçok üniversitede türbanlılar aylardır sınıflara, kantinlere serbestçe giriyor; okulun toplumsal hayatına katılıyor.
Bazılarının iddia ettiğinin tersine, kapalılardan açıklara bir stress yok.Benim amaçlı bu konu çok mühim. Zira Aydın Doğan medyasının kalemşorları 2007 sonbaharından bu yana stress olacağını öne sürmüştü.”Mahalle baskısı olacak, üniversiteli açık kızlar, kapanmak zorunda kalacak” demişlerdi.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir