TÜRKİYE KOCAMAN BİR IŞIK

TÜRKİYE KOCAMAN BİR IŞIK

Makedonya Hükümet Bakanı Furkan Çako, Ülkemiz Cumhuriyeti Devleti’nin 1990’lı senelerin en başında kocaman bir öğrenci projesini başlattığını anımsadarak, Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu coğrafyasındaki çocuklara Ülkemiz’nin kocaman bir ışık olduğuna dikkati çekti.

Burada okumaya iştirak eden çocukların aldıkları eğitimlerle bu sabah ülkelerine çeşitli bir kuvvet kattıklarını belirten Çako, şunları kaydetti:

“Bugünkü kongre Ülkemiz mezunlarının ne civarı kocaman bir kuvvet meydana geldiğini açıkça işaret etmektedir. Bunun benzeri kongrelerin mezuniyet sonrasında kontakt ve iş birliğinin geliştirilmesi amaçlı çok mühim meydana geldiğini bahsetmek isterim.

Ülkemiz mezunlarının birbirlerinden haberdar olmaları ve partner iş yapmaları tarafından kongresi önem veriyorum. Ülkemiz Cumhuriyeti bilhassa nihai yıllarda sıhhat kapsamında çok kocaman reformlar gerçekleştirerek, çok ülkenin gıptayla baktığı noktaya ulaşmıştır. Ülkemiz’de yetişen donanımlı sıhhat çalışanlarıyla çok mühim hizmetler gerçekleştirilmektedir.”

Kosova Sıhhat Bakanı Ferid Agani, bu kongrede birçok ülkenin bir araya gelme, beraber süre geçirme fırsatını bulduğunu ifade etti.

“Kosova’nın kımetli arkadaş ülkesi”nin bu organizasyonu düzenlemesinin de bununla beraber mühim meydana geldiğini anlatan Agani, “Kosova sıhhat sektörü yerine Ülkemiz Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum. Bu kurultayları yapmayı aynı ritimde devam etmeliyiz. an itibariyle Kosova’da Ülkemiz’den mezun birden fazla öğrenci var. Burada aldıkları eğitimleri ülkelerinde uyguluyorlar. Ülkemiz’de üniversitelerdeki eğitimin kalitesi sebebiyle her geçtiğimiz gün başka talebelerin sayısının artacağına inanıyorum” değerlendirmesinde yer aldı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.