Türkiye’nin önce CNG çöp kamyonları Bolu’da

Türkiye’nin önce CNG çöp kamyonları Bolu’da

Bolu Belediyesi, Türkiye’deki önce CNG ile personel çöp kamyonlarını teslim alarak, atık ve çöp toplama pazarında bir ilke imzasını attı. Bolu Belediyesi’ne teslim edilen yepyeni CNG çöp kamyonlarının otomobil nitelikleri hem bir etraf, hem bir de işletme fiyati etmenleri dikkate alınarak açıklandı. Bu sayede Bolu Belediyesi Allison’ın tam otomatik şanzımanlarıyla en temiz fosil yakıtlarının avantajlarını faydalanarak petrol ekonomisini arttırmayı, egzoz salınımını düşürmeyi ve bununla birlikte yüksek performans sağlamayı hedefliyor.

Bu özel Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Iveco Stralis otomobillerin teslimat merasiminde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Iveco yerine Maurizio Manera; Efe Sanayi’den Erkan Yeğencik; Allison Transmission yerine Bağımsız Arasan ve birden fazla üst seviye resmi memur hazırlıklı bulundu.

Alaaddin Yılmaz teslimat töreni sırasında; “Biz, Bolu Belediyesi olarak, etrafa karşın duyarlı yaklaşımımızla sıkıştırılmış natürel gazla personel motorlarla donatılmış Iveco çöp toplama kamyonlarını seçim ettik. Bununla Birlikte, bu araçları faydalanarak petrol

ekonomisi avantajlarından da yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede teknik departmanımız, Allison tam otomatik şanzımanları deneyip, değerlendirerek CNG motorlarını gösterişli biçimde desteklediği kararı aldı. Allison tam otomatik şanzımanlar, Otomobilin evrensel performansını da arttırıyor. Umarız Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu teslimatımız ile öbür şehirler amaçlı misal teşkil edebiliriz. Doğalgazlı otomobil kullanımının yaygınlaşması amaçlı güzel bir misal olacağımıza inanıyoruz”dedi.

Sıkıştırılmış natürel gaz ile personel motorlar, benzen salınımını yüzde 95 azaltabiliyor ve bununla birlikte petrol tasarrufu sağlıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar ise vites değiştirme noktalarını duyarlı bir biçimde muayene ederken, motor devir hızını ek olarak sabit tutup yakıtın randımanlı kullanılmasını sağlayarak bu hedefe katkıda yer alıyor.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.