TÜV SÜD’den şoför ve trafik güvenliği amaçlı Türkiye’de bir ilk


TÜV SÜD’den şoför ve trafik güvenliği amaçlı Türkiye’de bir ilk

Dünyanın en mühim müstakil araştırma kuruluşlarından biri meydana iştirak eden TÜV SÜD, trafik güvenliği konusunda çalışmalarına, yeniden bir önce ile devam ediyor
TÜV SÜD’ün tertip ettiği “Uluslararası Şoför Imtihanları Kurumları Komisyonu (CIECA)”Konferansı’nda 34 ülkeden iştirak eden 150’den pek profesyonel, şoför sınav ve eğitimlerindeki yepyeni uygulamaları ve teknolojileri birbirleriyle paylaştı. Konferansa Türkiye’den de ilgili kamu müesseselerinden temsilciler katıldı.
Tüm yeryüzünde şoför sınav ve eğitimlerindeki standartlarını ve şoför güvenliği artırmayı planlayan, yeryüzünde bu konuyla alakalı personel bütün kurumlar içinde koordinasyon imkanı sunan “Uluslararası Şoför Imtihanları Kurumları Komisyonu, Commission for Driver Testing Authorities (CIECA)”nın 44’üncü buluşması İstanbul’da meydana geldi. CIECA’ya Türkiye’den aza önce ve tek kurum meydana iştirak eden TÜV SÜD Türkiye’nin takviyesi ile gerçekleştirilen konferansa, 34 ülkeden 150’den pek profesyonel ile Bm, Avrupa Komisyonu ve Ulusal Öğrenim Bakanlığı’ndan üst seviye bürokratlar katıldı. 13-15 Haziran içinde gerçekleştirilen CIECA Konferansı’nda bununla birlikte CIECA Idare Heyeti Toplantısı ve Evrensel Kurul da düzenlendi.
Bu sene tertip eden konferansın konusu şoför eğitimlerinde yepyeni teknolojiler, farklı ülkelerdeki yepyeni uygulamalar ve şoför eğitimlerinde multi-medya öğretim yöntemleri oluyor. Katılımcılar bununla birlikte araçlarda gelişen güvenlik teknolojilerinin şoför eğitimlerindeki tesiri konulu enteresan bir konu üstünde de çalıştı. Konferansın nihayetinde, bütün katılımcılar CIECA’nın son hedefinin bütün yeryüzünde trafik kazalarında can veren birey sayısının azaltılması olduğunda birleşti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.