Uçuk Çıktıysa Dikkat

Uçuk Çıktıysa Dikkat

Çeşitli hastalıkların başı dönmesine ne sebeple olabildiğini vurgulayan Bayramoğlu, eşyaların, cisimlerin ya da bireyin yer aldığı ortamı davranış ediyormuş benzeri algılamasının ve bu yakıntılara bulantının eşlik etmesinin başı dönmesi olarak tanımlandığını ifade etti.

Bayramoğlu, anında hemen kişilerin yarısından fazlasının hayatının tek çağında başı dönmesi şikayetinde yer aldığını ifade ederek, sık hakikat başı dönmesi ile dengesizlik ya da göz kararmasının karıştırıldığını anlattı.

Ani tek davranış sonrasında meydana çıkan ve tansiyon düşmesinden meydana gelen vaziyetin ”göz kararması” meydana geldiğini vurgulayan Bayramoğlu, uzunca zaman açlık sonrasında kan şekerinin azalması ile meydana çıkan sersemlik halinin ise ”dengesizlik” olduğuna dikkati çekti.


“İnsanların %99’u Uçuk Virüsü Taşıyıcısı”

Bayramoğlu, başı dönmesinin iç kulaktan ya da beyindeki denge merkezindeki meselelerden kaynaklanabildiğini ifade etti.

Kulaktaki problemlerin iç kulaktaki denge merkezine ilişkili olarak meydana çıktığını belirten Bayramoğlu, denge sinirinin iltihabının iç kulaktaki hastalıklardan biri meydana geldiğini ve başı dönmesine sebep meydana geldiğini ifade etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.