Yeni Auris pazara çabuk giriş yaptı


Yeni Auris pazara çabuk giriş yaptı

Toyota’nın merak veren yepyeni dizayn anlayışını tam anlamıyla yansıtan Yepyeni Auris, indirilmeye sunulduğu önce ay meydana gelen Şubat ayı içinde C-HB segmentinde en fazla satılan araba oluyor. Toyota’nın 2013 senenindeki yenilenme atağının önce ürünü olarak Şubat ayından bu yana bütün Türkiye’de indirilmeye getirilen Yepyeni Auris önce ayda 1.037 adetlik satış ve yüzde 18,9’luk segment payıyla liderliğe uzandı. Cazip görünümü, dinamizmi ve huzur veren sürüş özellikleriyle gençleri ve çocuk aileleri hedef alan Yepyeni Auris, “Bekle Dünya Geliyoruz Biz” sloganlı reklam filmiyle de kocaman alaka toplamıştı.
Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Yepyeni Auris’in oldukça başarılı satış performansının sürmesini beklediklerini belirterek” Yepyeni Auris’i İstanbul Autoshow’da önce tanıttığımız andan bu yana yüklü alıcı beklentisi almıştık. Indirilmeye sunulduğu önce ayı içinde segmentinde en fazla satış yapan araba olması bizleri şaşırtmadı. Otomobil bulunurluğu sağlamamız halinde satış hedeflerimizi yukarıya çekmeyi tasarılıyoruz. Yepyeni Auris sebep Avrupa’da gerekse de Türkiye’de segmentinin popüler modellerinden biri olacaktır”dedi.
Yeni Auris, Toyota’nın “Keen Look-Keskin Bakış”tarzı farları ve gündüz LED farlarıyla görüntü bir zenginlik meydana koyuyor. “Under Priority-Öncelikli” ön ızgara ile beraber Toyota’nın yepyeni dizayn anlayışı tam anlamıyla Yepyeni Auris’te dünya bulurken, bu özellikler otomobilin saldırgan, cesaretli ve cazip kimliğini gözler önüne seriyor. Geliştirilmiş aerodinamik nitelikleri ile Yepyeni Auris’in CVT şanzımana sahip meydana gelen 1,6 lt benzinli versiyonunda petrol kullanımı 100 km’de aşağı yukarı yüzde 20 oranında azalarak 5,7 lt olarak ölçümlendi. 1,4 D-4D manuel şanzıman ile 1,4 D-4D multi mode şanzıman seçeneklerinde de aşağı yukarı petrol kullanımı 4,2 lt’ye düşürülerek tahmini yüzde 10 oranında tedavi sağlandı.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.